r e k l a m a


Toszecka nadaje się do remontu. Modernizacja będzie, ale nie teraz

Wielu kierowców narzeka na fatalny stan odcinka ulicy Toszeckiej od skrzyżowania z ulicami Myśliwską i Pionierów do zabytkowego kościoła pw. św. Bartłomieja.

Urzędnicy problem znają, ale – póki co – nie mogą go rozwiązać. W Gliwicach trwa bowiem największa w historii inwestycja drogowa – budowa DTŚ. Wiele ulic jest zamkniętych lub przebudowywanych. Zarząd Dróg Miejskich nie może więc pozwolić sobie na zamknięcie lub częściowe wyłączenie z ruchu ulicy Toszeckiej. To główna droga dojazdowa do centrum Gliwic.

Kierowcy jeżdżący ulicą Toszecką skarżą się, że fragment od skrzyżowania z ulicą Pionierów do skrzyżowania z Uszczyka jest w fatalnym stanie. Jezdnia jest pełna dziur i kolein. Wiele osób domaga się natychmiastowego remontu. Sprawa nie jest jednak taka prosta.

Prace drogowe na Toszeckiej sprawiłyby spory problem w poruszaniu się po mieście.

– Remont ulicy Toszeckiej będzie możliwy po zakończeniu budowy DTŚ. Według informacji inspektora zajmującego się remontami bieżącymi w ZDM, ul. Toszecka zostanie umieszczona jako propozycja na liście remontów – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Łukasz Fedorczyk

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek_P
Jacek_P
8 lat temu

Toszecka jest na tyle szeroka, że można ją wyremontować na 3 razy. Zwęzić o 1/3 a resztę przedzielić na pół. Tworzyłyby się na pewno korki, natomiast otwarcie DTŚ aż tak znacząco nie odciąży Toszeckiej.

Mateusz Lenartowicz
8 lat temu

andersa też nadaje sie do remontu

Roman Sitarek
8 lat temu

No jeszcze jakby toszecką zaczeli TERAZ robić to już w ogle. Poczekamy jeszcze tych kilka miesiący.

Rafał Adamczyk
8 lat temu
Reply to  Roman Sitarek

Albo kilka lat….

Roman Sitarek
8 lat temu
Reply to  Roman Sitarek

Mam nadzieje że nie, bądźmy dobrej mysli.

Igor Szymański
8 lat temu

No i kościuszki

Michał Topolski
8 lat temu

Zostanie umieszczona jako PROPOZYCJA do remontu haha , ja proponuje urzędnikom o rychle pier…niecie sie w lep

Damian Stępień
8 lat temu

Remont!!!

Jarek Rawicki
8 lat temu

no i fajnie 🙂 jeszcze tylko jagiellonska

Radek Gwiazdowski
8 lat temu

chorzowską też by się przydało 🙂

Damian Stępień
8 lat temu

Noo kolein na toszeckiej jest więcej niż mam włosów na głowie

D3nis
D3nis
8 lat temu

Ok fajnie, a przykładowo zapomniane już Łabędy? Dwa tygodnie temu usłyszałem od Pani z urzędu, że ulica Róży Luksemburg nie może dostać „śpiących policjantów”, bo jest drogą !UWAGA! STRATEGICZNĄ! Skoro jest taka strategiczna to dlaczego jest chyba najgorszym odcinkiem w Łabędach??? Naprawdę było by miło gdyby sobie o Nas przypomnieli…

Anonimowo
8 lat temu
Reply to  D3nis

D3nis: Jak Hala Franka zostanie wybudowana, DTŚka skończona, remont uliczek wokół rynku i jak dobiegać będzie końca kadencja ZF-a to przypomną sobie włodarze o Łabędach, Sośnicy, Żernikach… Pod publiczkę zaczną budować rondo ( czołgowa/strzelców), remontować ulice, może jakąś ścieżkę rowerową wybudują… Bądź dobrej myśli 🙂

Wkurzony
Wkurzony
8 lat temu

NAJŚMIESZNIEJSZE JEST TO ŻE OD 2 LAT TOSZECKA WYPISYWANA JEST JAKO ULICA DO REMONTU !!! CZYLI URZĘDASY WIEDZĄ ŻE NIE WYREMONTUJĄ JEJ A JEDNAK MAMIĄ LUD ŻE MOŻE SIĘ UDA – PARODIA GLIWICKA! OSTATNIO WYREMONTOWALI KAWAŁEK ULICY KOCHANOWSKIEGO I NIE ZAJĘŁO IM TO DUŻO CZASU TAK SAMO TOSZECKĄ MOŻNA SFREZOWAĆ I WYLAĆ NOWY ASFALT, ALE LEPIEJ CZEKAĆ NASTĘPNE KILKA LAT – BRAWO GLIWICKIE UM I ZDM !!! NAJLEPIEJ WYDAWAĆ PIENIĄDZE NA NIEDZIAŁAJĄCE PARKOMATY…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI