r e k l a m a


Będziemy płacić za przejazd autostradą? „Mam nadzieję, że to tylko bałagan” (TV)

spot_img
r e k l a m a

Czy zapłacimy za przejazd gliwickim odcinkiem A4?

Rząd obiecywał, że nie i miał wprowadzić tzw. bilet zerowy. Tymczasem okazuje się, że nie dotrzymał danego słowa. W Gliwicach powstają punkty poboru opłat za przejazd autostradą A4 i wszystko wskazuje na to, że za przejazd 16-kilometrowym odcinkiem od węzła Gliwice-Sośnica do węzła Gliwice-Kleszczów będziemy płacić. Takim obrotem sprawy zaskoczony jest prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, ale także poseł Jan Kaźmierczak.

Cały odcinek biegnący przez konurbację górnośląską ma być bezpłatny i prezydent Frankiewicz zastanawia się dlaczego gliwiczanie mieliby być gorsi i za przejazd swoim odcinkiem płacić.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_01/20120110_platne_autostrady.flv” /]
 

Według Frankiewicza wprowadzanie opłat na odcinku autostrady A4 od węzła Gliwice-Sośnica do węzła Gliwice-Kleszczów jest bezzasadne m.in. ze względu na to, że stawka za kilometr ma wynosić 20 gr dla samochodów osobowych.

Tak więc za przejazd od jednej bramki do drugiej, czyli np. od Rybnickiej do Sośnicy pobierana będzie opłata wynosząca około 1 zł.

– Koszty obsługi będą wyższe. Dodatkowo będziemy tracili czas: konieczne będzie zatrzymanie się, zapłacenie, włączenie się do ruchu – podsumowuje prezydent Gliwic w rozmowie z infogliwice.pl. Dodatkowo samochody osobowe zaczną masowo wjeżdżać do centrum miasta i po prostu je zakorkują.

Był projekt rozporządzenia


Warto podkreślić, że przygotowano nawet projekt rozporządzenia Rady Ministrów, w którym przewidywano zwolnienie z opłat odcinków autostrad zlokalizowanych w największych aglomeracjach to jest: Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Łodzi i Górnego Śląska.

Jeszcze w czerwcu ubiegłego roku minister Cezary Grabarczyk zapewniał, że przejazd będzie bezpłatny. Teraz po wyborach i zmianach personalnych okazuje się, że o obietnicach zapomniano.

Sprawą zainteresował się także gliwicki poseł Jan Kaźmierczak, który złoży interpelację. – Jestem tą informacją poruszony. Wydaje mi się, że nie ma żadnych powodów, dla których gremia rządowe tego, co obiecały nie miałyby dotrzymać – mówi poseł Kaźmierczak.

Miejmy nadzieję, że w Warszawie wkrótce ten problem zostanie rozwiązany i że obietnice zostaną spełnione.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gliwiczanin
Gliwiczanin
12 lat temu

Wystarczy wprowadzić zakaz wjazdu dla tirów do miasta. To jest w gestii Prezydenta Miasta ponieważ to on jest zarządcą dróg miejskich. W Rybniku się dało.
A dwa, że to nie aglomeracja śląska a konurbacja:)

Gleiwtzer49
Gleiwtzer49
12 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

…”Wystarczy wprowadzić zakaz wjazdu dla tirów do miasta. To jest w gestii Prezydenta Miasta ponieważ to on jest zarządcą dróg miejskich.” – bzdura i po co to takie dyrdymały opowiadać…

kszyh0
kszyh0
12 lat temu
Reply to  Gliwiczanin

A zapoznałeś się z materiałem? System poboru opłat dla TIRów już istnieje i ma się dobrze od wakacji. Chodzi o samochody osobowe i motocykle…

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Jeśli zapłacimy chociaż złotówkę to zarówno Tusk jak i cała jego świta powiedzą „pa pa” bo nikt ich nie wybierze. Obiecują i nie spełniają…..

Jacek
Jacek
12 lat temu
Reply to  kierowca PKM

taaa… nie wybiorą… ciągle znam ludzi, którzy twierdzą, że „Tusk równie zły, co Kaczyński, ale sprzedać się potrafi”… moim zdaniem Kaczor gorszy by nie był, a co mi z tego, że „nie potrafi się sprzedać”… jajco… Stosunki międzynarodowe? Płacimy Rosji za gaz najwięcej ze wszystkich państw europejskich – oto nasze stosunki międzynarodowe

takaprawda
takaprawda
12 lat temu

wybraliście złodziei to macie i nie narzekać platformiana swołocz.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

głosowałem na Kaźmierczaka i teraz widzę że to był dobry wybór bo ten facet cos dla Gliwic robi a inni biorą kasę

Dariann
Dariann
12 lat temu

Mnie w tym kraju już chyba nic nie zdziwi ….
Do czego mamy prawo ??? – do płacenia ….
Acha …kolejny postulat Platformy spełniony …..brak słów !!!!

Dariann
Dariann
12 lat temu

Przed bramkami powinien stać ZAKAZ WJAZDU !!!!

tyusk
tyusk
12 lat temu

zamiast budowac te bramki wystarczylo by do kazdego pojazdu zalozyc wiatola i spokuj o tym mowi prezydent

marinka
marinka
12 lat temu

jak płatna to nie skorzystam

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

No to ich prezydent wyśmiał 🙂

kszyh0
kszyh0
12 lat temu

WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY! WINIETY!

anarchia
anarchia
12 lat temu

Słabo się robi na widok całego tego gliwickiego towarzystwa polityków, które bierze grube pieniądze z naszych podatków: uśmiechnięty Frankiewicz, któremu personalna ambicja nie pozwala zadzwonić do Tuska lub Buzka i załatwić sprawę, uśmiechnięci Kaźmierczak i Szumilas którzy są z parti rządzącej, ale nic nie mogą, pozostałe partie też uśmiechnięte bo to nie ich odpowiedzialność, najważniejsze że są diety i pensyjki. Szkoda gadać.

Normalny
Normalny
12 lat temu
Reply to  anarchia

Niestety masz 100% racji, chyba trzeba zacząć im trochę psuć samopoczuczie, może jakieś formy obywatelskiego protestu i terror osobisty przekonaja tych oszustów że ze społeczeństwem trzeba przestać pogrywać !!!

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

A moze zablokujemy na kilka godzin autostrade w Gliwicach jest duzo normalnych ludzi

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI