Osoby bezdomne będą miały się gdzie podziać, gdy wyburzony zostanie istniejący budynek ogrzewalni przy ul. Składowej. W starym, zaniedbanym budynku nie mogą liczyć na nadzwyczajny komfort, ale nie o to przecież chodzi. Bezdomni chcą się po prostu ogrzać, móc wziąć prysznic lub zjeść coś ciepłego. W Gliwicach najwyraźniej to jednak nie wystarcza. Bezdomni będą mieli dostęp do światłowodowego internetu!
Przy ul. Noakowskiego w Gliwicach powstaje nowy budynek. Będzie to ogrzewalnia dla osób bezdomnych. Do tej pory ogrzewalnia funkcjonuje przy ul. Składowej 4, w okolicach ulicy Toszeckiej. W związku z budową centrum przesiadkowego i związanym z nią planowanym wyburzeniem budynków, zaistniała konieczność uruchomienia placówki w innej lokalizacji.
Na osoby bezdomne będą czekały takie udogodnienia jak internet światłowodowy. Miasto Gliwice, jako inwestor, zleciło swojej spółce, czyli Śląskiej Sieci Metropolitalnej, wykonanie przyłącza światłowodowego do budynku za – bagatela – 35 tysięcy złotych!
Tak więc, dzięki decyzji urzędników, bezdomni będą mogli w ogrzewalni korzystać z internetu z zawrotną prędkością.
Dołącz do dyskusji na ten temat na Facebooku
Placówka będzie działała całodobowo, będzie w niej cały czas obecny pracownik. W okresie od 1 października do 30 kwietnia placówka będzie ogrzewalnią dla 30 osób, natomiast w okresie od 1 maja do 30 września będzie miejscem służącym jako noclegownia dla 10-15 osób w godzinach 19.00 – 7.00, a w pozostałych godzinach miejscem służącym do prowadzenia przez pracowników działań na rzecz poprawy funkcjonowania osób bezdomnych.
Przypomnijmy, że mieszkańcy sąsiadujący powstającą ogrzewalnią dla bezdomnych zamierzają sprzeciwić się budowie obiektu w tym miejscu. Uważają, że nie zostali poinformowani o takim sąsiedztwie oraz nikt nie konsultował z nimi budowy ogrzewalni dla bezdomnych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.




Hahaha, koniecznie ten internet. Każdy bezdomny ma telefon/tablet/laptop
Ktoś tutaj daje zarabiać kolesiom z ŚSM
czy wysłano zapytanie o cene do innych firm z Gliwic oferujących światłowód? Skąd taka cena 35 tysięcy??????? PIRXNET podłącza też na światłowodzie
Fajna sprawa w sumie 😉
Jako niepełnosprawna będąca jednocześnie matką niepełnosprawnego dziecka, będę powtarzać do znudzenia to, co mnie spotyka ze strony naszej “kochanej” gminy.
Od trzech lat walczę z gminą, gdyż bezprawnie pozbawia mojego syna bezpłatnego dowozu do Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego. Wygrałam sprawę w WSA, to gmina złożyła skargę kasacyjną do NSA. Od prawie roku czekam na jej rozpatrzenie (obecnie z powodu pandemii sprawy z udziałem stron są wstrzymane, a gmina nie wyraziła zgody na rozpatrzenie ich własnej skargi na posiedzeniu niejawnym). Ponadto w marcu bezprawnie wstrzymane zostały Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze (przywrócenie następiło po moich i innych rodziców osób niepełnosprawnych interwencjach, niestety w kwietniu jedna z dorosłych podopiecznych pozbawiona usługi zmarła we własnym domu z głodu!). O Opiekę Wytchnieniową z Ustawy za Życiem występowałam już kilka lat z rzędu. W tym roku przyznano mi ją po raz pierwszy (wniosek składałam 16 marca, decyzję wydano 14 października!!!), jednocześnie jest mało prawdopodobne, żeby gmina zdążyła ją uruchomić do końca tego roku, ponieważ do tej pory nie rozpisano przetargu na wykonywanie takiej usługi. Gdy w październiku ub.roku wniosłam wniosek o dofinansowanie do opału, to zasiłek przyznano mi w kwietniu, po kilku odwołaniach do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (skandaliczne było stwierdzenie OPS, że Internet i paliwo nie stanowią wydatków niezbędnych do życia – w XXI wieku! w dobie pandemii, nauczania online i obsługi elektronicznej we wszystkich urzędach!). Na zamianę mieszkania z gminą ze względów zdrowotnych czekam 4 rok, bo są bardziej potrzebujący od nas (na 4 osoby w rodzinie 3 mają orzeczenie o niepełnosprawności, w tym 2 dzieci). Tymczasem w naszej kamienicy wszystkie mieszkania podłączono do miejskiego C.O. z wyjątkiem naszego, bo u nas nie da się wykonać remontu z powodu naszych niepełnosprawności. Zagrzybione ściany, pleśniejące w szafach ciuchy, to nasza rzeczywistość.
Nie dajcie sobie mydlić oczu. To nie jest kraj dla niepełnosprawnych 🙁
35 tys za coś wartego maksymalnie 2, a pewnie i taniej bo wzdłuż toszeckiej jest światłowód, a na floriańskiej macie Imperium, może nie super ale też nie 35 tys, ktoś powinien odpowiadać za marnowanie majątku publicznego
Śląska Sieć Metropolitalna to tam, gdzie w ubiegłym roku weszli policjanci z Centralnego Biura Antykorupcyjnego … ?
Śląska Sieć Metropolitalna wdrożyła najdroższą strefę płatnego parkowania w Polsce. Wadliwe blaszaki codziennie naprawiane przez ekipy serwisantów. I kto za to płaci? Pan płaci, Pani płaci, społeczeństwo za to płaci. A Śląska Sieć zarabia. Podobnie jest z instalacją przyłącza Internetowego. Ważne, że spółka w której radzie nadzorczej jest pani wiceprezydent zarabiała na swoje i jej utrzymanie. A społeczeństwo płaci 🙂 Oby władza rosła w siłę, a nam żyło się lepiej!
No i nie zapomnijmy: CHWALMY POTĘGĘ PIENIĄDZA !
35 tys. zł to roczne wynagrodzenie pani wiceprezydent. jako członka rady nadzorczej tej spółki wydmuszki.