r e k l a m a


Blisko 200 mandatów za jazdę lewym pasem

Wczoraj policjanci śląskiej drogówki przeprowadzili na drogach naszego województwa działania „Trzymaj się prawego pasa”.

Ich ideą było ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ciągu trwającej 8 godzin akcji policjanci odnotowali 191 wykroczeń, za które nałożyli 182 mandaty i skierowali 5 wniosków do sądu. W 4 drobniejszych przypadkach ograniczyli się do pouczenia kierowców.

W trakcie wczorajszych działań policjanci przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku obowiązku zajmowania prawego pasa, odnotowując 15 przypadków złamania tego przepisu. Sprawdzali także obowiązek korzystania z pasów i innych urządzeń bezpieczeństwa. W 37 przypadkach byli zmuszeni ukarać kierowców za niestosowanie tych zabezpieczeń. Kontrolując stan trzeźwości, zatrzymali jedną osobę „pod wpływem”.

Mundurowi reagowali na tzw. wykroczenia problemowe, np. nieprawidłowe wykonanie manewru wyprzedzania, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, zajechanie drogi, czy też zatrzymanie lub postój w miejscach niedozwolonych, odnotowując 55 takich przypadków i 2 inne spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci egzekwowali także zakaz korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Kierowców łamiących ten zakaz znalazło się aż 26. W 17 przypadkach stróże prawa zmuszeni byli do zatrzymania dokumentów w postaci praw jazdy i dowodów rejestracyjnych. Akcje takie będą przeprowadzane cyklicznie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ed
ed
10 lat temu

Taka akcja to powinna być codziennie a nie od święta.

rufi
rufi
10 lat temu
Reply to  ed

Popieram w 100%

Janina
Janina
10 lat temu

Szkoda, że nie wlepiają mandatów za utrudnianie ruchu, tym co jadą 20 km/h po mieście i tworzą sztuczne korki.

seba87
seba87
10 lat temu

A czy kiedyś ktoś skontroluje policje jak jeżdżą?

slawek
slawek
10 lat temu

Wreszcie sie za to wzieli.

Paweł
Paweł
10 lat temu

Bravo oby więcej takich akcji

młody
młody
10 lat temu

Kiedy policja rozpocznie taką akcję na drodze o trzech pasach ruchu. Na A 4 odcinek Katowice-Gliwice notorycznie obserwuje się kierowców jadących środkowym pasem pomimo że na prawym nikogo nie ma. Co najgorsze oni nię wiedzą, że popełniają wykroczenie i dziwią się, że tak jest

AndrzejD
AndrzejD
9 lat temu

Takie akcje powinny być codziennie-zwłaszcza na autostradach.
Codziennie jeżdżę z Gliwic do Katowic, i szlag mnie trafia jak widzę jełopów jadących środkowym pasem 100km/h albo gadających przez komórkę zwalniając przy tym do 80-ki.
Niech też zabiorą się za Tirowców blokujących środkowy pas przy wyprzedzaniu innego Tira z prędkością niewiele wyższą od pojazdu wyprzedzanego, przez co teki manewr trwa kilka km
Takim kierowcom należy natychmiast zabierać prawa jazdy.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI