r e k l a m a


Dzielnice Bojków i Ostropa będą miały kanalizację

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pozyskało niemal 45 milionów złotych z Unii Europejskiej na dofinansowanie budowy kanalizacji w dwóch gliwickich dzielnicach – Bojkowie i Ostropie.

PWiK od wielu lat w sposób kompleksowy modernizuje gospodarkę wodno-ściekową Gliwic i z powodzeniem zdobywa na ten cel środki unijne. Dzięki temu 97% gliwiczan ma już dostęp do nowej sieci kanalizacyjnej. Ta miejska spółka od dłuższego czasu zabiegała o pieniądze z UE na skanalizowanie jeszcze dwóch dzielnic – Bojkowa i Ostropy. Mieszkańcy wyrażali bardzo duże zainteresowanie realizacją tej inwestycji – w Bojkowie chęć przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej zadeklarowało niemal 90% mieszkańców, a w Ostropie – 70%.

Koszt całej inwestycji, obejmującej łącznie budowę ponad 60 km kanalizacji, oszacowano na mniej więcej 117 milionów złotych. To zbyt wiele, aby spółka mogła zrealizować zadanie wyłącznie ze środków własnych. Starania o unijne wsparcie zakończyły się sukcesem – 6 lutego Ministerstwo Środowisko podjęło decyzję o przekazaniu na ten cel 45 milionów złotych.

W Bojkowie powstanie 24,4 km sieci kanalizacyjnej, a w Ostropie – 36 km.

Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi, w których wybrani będą wykonawcy prac budowlanych. Według planów, w maju 2015 roku mieszkańcy będą mieć już pełen dostęp do sieci kanalizacyjnej.

(UM Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ccc
ccc
11 lat temu

super super, może w końcu i drogi ponaprawiają na koniec, a co do deklaracji o podłączeniu do sieci… ludzi zobaczą opłaty za ścieki to te 90% zmieni się w 10% :] ale okej, niechaj budują, chociaż troszkę czystsze środowisko będzie

Anonimowo
11 lat temu

w końcu te wioski będa mogły nazywac się dzielnicami Gliwic!

anonim
anonim
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

ale ty głupi jestes, to dlatego ze mieszkasz w „klatce”?

bojkowianin
bojkowianin
11 lat temu

czyli jakieś 15% Bojkowa będzie miało kanalizację. A co z resztą?????

mieszkanka bojkowa
mieszkanka bojkowa
11 lat temu

nareszcie cos konkretnego w Bojkowie zrobicie jeszcze te obiecane rondo na skrzyzowaniu Rolników z Bojkowska i juz bedzie lepiej!!!!

gliwiczanin
gliwiczanin
11 lat temu

Nie dzielnice, a osiedla! wg prawidłowej nomenklatury.

Zawiedziony
Zawiedziony
11 lat temu

Niestety, nie cała ostropa i nie cały bojków będą miały ową kanalizacje, przykre ale prawdziwe.

Bojków
Bojków
11 lat temu

Super Super ale sa miejsca w Bojkowie gdzie na pewno kanalizacji nie bedzie a BOŚ jest nie możliwa ze wzgledu na teren gliniasty..

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI