spot_imgspot_img


Bombardier współpracuje z gliwicką uczelnią

Na Politechnice Śląskiej zostało otwarte Laboratorium Nowoczesnych Technologii. Studenci przy użyciu najnowszego sprzętu komputerowego oraz oprogramowania będą doskonalili w nim swoje umiejętności m.in. w zakresie sterowania ruchem kolejowym.

Laboratorium zostało ufundowane przez firmę Bombardier Polska. W otwarciu, wzięli udział władze firmy Bombardier oraz Politechniki Śląskiej. Laboratorium Nowoczesnych Technologii, które mieści się na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej to miejsce, w którym studenci mają szansę nabyć nie tylko umiejętności teoretyczne, ale także praktyczne, przygotowujące do przyszłej pracy zawodowej.
Dzięki współpracy Politechniki Śląskiej z firmą Bombardier Uczelnia zyska nie tylko znakomicie wyposażone laboratorium, ale również partnera w obszarze edukacyjnym, badawczym i kadrowym.

Studenci będą mieli możliwość odbywania praktyk lub stażu w firmie Bombardier, natomiast firma będzie mogła rekrutować spośród studentów swoich przyszłych pracowników. 

Firma Bombardier Transportation jest światowym liderem w zakresie technologii dla transportu szynowego i jednocześnie największym inwestorem międzynarodowym w branży kolejowej w Polsce. W polskich zakładach Bombardier Transportation zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi, Warszawie oraz Wrocławiu pracuje obecnie ponad 2500 osób.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI