r e k l a m a


Viki Gabor z ekipą w gliwickiej Palmiarni!

W najbliższą niedzielę w Gliwicach odbędzie się finał konkursu Eurowizji Junior 2019. Młodzi wokaliści z 19 państw już szykują się do występów. Na szczęście dla nas – i wszystkich zwiedzających gliwicką Palmiarnię – w ich szczelnie wypełnionej agendzie przewidziano czas na zwiedzanie tropikalnej atrakcji regionu. Dziś Gliwice odwiedziły m.in. ekipy z Portugalii i Hiszpanii, a także Polski – z Viki Gabor na czele. Działo się!

To ostatnie dni przed najważniejszym jak dotąd występem w życiu dla Viki Gabor (Polska) i Melani Garcíi (Hiszpania). Tuż po wybiciu 12.00, wraz z kilkuosobowymi grupami swoich rówieśników – tancerzy oraz ekip TV, uśmiechnięte i podekscytowane młodziutkie wokalistki pojawiły się w gliwickiej Palmiarni, by nacieszyć oczy egzotyką i zrelaksować się przed napiętą końcówką tygodnia. W niedzielę w Arenie Gliwice Melani wystąpi przed publicznością (i milionami młodych widzów śledzących eurowizyjne show w TV i internecie) jako piąta z utworem „Marte”. Viki pojawi się nieco później. Jedenasta w kolejności, wykona polsko-angielski utwór utwór „Superhero”, który napisali Lanberry, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

– Nie mogę się już doczekać. Teraz trochę się już stresuję, ale generalnie traktuję ten konkurs jako zabawę i fajną przygodę. Nie myślę nad tym, czy wygram czy nie, bo to dla mnie po prostu superdoświadczenie – opowiada Viki. W tle słychać przewodniczkę opowiadającą o atrakcjach Palmiarnii ekipie Melani i tłumaczkę z hiszpańskiego. Zza gąszczu roślin co rusz wyłania się ktoś z komórką lub aparatem, nie próżnują też ekipy TV.

– Tu jest pięknie, bardzo mi się podoba. W ogóle Gliwice to fajne miasto! – przyznaje Viki. Towarzyszący jej młodzi tancerze potwierdzają z uśmiechem: Jest super! Powoli zaczynamy łapać kontakt z resztą zespołów startujących w finale konkursu, bo do tej pory nie było na to czasu.

To dla nich pierwsza taka eurowizyjna wycieczka i okazja na integrację z rywalami z zagranicy.

Co szykują na niedzielny występ? – Zatańczymy specjalną, nieoczywistą choreografię. Ale jaką, nie zdradzimy, niech to będzie meganiespodzianka – uśmiecha się Viki. – Nie zawiedziemy, będzie spoko – zapewniają towarzyszący jej chłopcy i dziewczyny. – No, ja jeszcze nie widziałam sceny… – Viki wydaje się lekko strapiona. – Nie widziałaś? Coś ty? My tak!!! Spokojna głowa! – droczą się i śmieją tancerze.

Jak pójdzie Viki Gabor? O tym przekonamy się już 24 listopada w Arenie Gliwice. Będzie to pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowany w Polsce.


Wiktoria Gabor urodziła się w 2007 roku w Niemczech. Po narodzinach zamieszkała z rodziną w Polsce, a następnie w Wielkiej Brytanii, skąd po siedmiu latach znów przeniosła się do Polski i zamieszkała w Nowej Hucie. Jest pochodzenia romskiego.

Viki zdobyła rozpoznawalność w 2019 roku dzieki udziałowi w drugiej edycji programu „The Voice Kids”. Dołączyła do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona. Ostatecznie dotarła do finału, w którym zaprezentowała m.in. debiutancki singiel „Time”. W sierpniu wystąpiła podczas 53. festiwalu sopockiego. We wrześniu 2019 roku Viki Gabor wygrała w finałowym odcinku programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019”, dzięki czemu została wybrana na reprezentantkę Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W finale Eurowizji Junior 2019 zaśpiewa piosenkę „Superhero”, w której porusza temat ochrony środowiska.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI