Budowa DTŚ: Wkrótce kolejne otwarcia

Za kilka dni przejezdna będzie ulica Jana Śliwki. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla kierowców.

Kolejnym etapem inwestycji będzie oddanie do użytku fragment ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, nowego ronda u zbiegu ul. Franciszkańskiej, Jagiellońskiej i Hutniczej, ul. Dubois, Fredry i Częstochowskiej.

Zakończenie wszystkich prac budowlano-montażowych zaplanowano na koniec 2015 r. Śródmiejskim fragmentem „średnicówki” przejedziemy wiosną przyszłego roku, po zakończeniu przeglądów i odbiorów. Inwestycja znacznie wpłynie na komfort codziennego życia mieszkańców Śląska – poprawi komunikację, odciąży lokalne drogi, umożliwi sprawne i szybkie poruszanie się. Dla wielu ludzi oznacza to m.in. szybszy niż obecnie dojazd do pracy.

Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską, z kredytu zaciągniętego przez rząd w Europejskim Banku Inwestycyjnym, państwowej rezerwy subwencji ogólnej oraz z budżetu miasta. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. i PORR. Na mocy porozumienia inwestycję realizuje Województwo Śląskie, a inwestorem zastępczym jest DTŚ S.A.


MSI/fot. Z. Daniec/dts.gliwice.eu

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tinula
Tinula
6 lat temu

Tak piękne Gliwice się robią , ale na ul. Robotnicza ,olszynka chałupnicza królewskiej tamy jesteśmy uziemieni nie mamy jak dostać się do sklepów miasta nikt nie pomyślał ze nie tylko młode ludzie tam mieszkają i nie mają tyle siły żeby 30 min przed odjazdem autobusu wyjść nie ma, jak dostać się na przystanek na bl. Czesława w kierunku miasta. Może ktoś by pomyślał żeby zrobić przejście góra dś-ki.Moze ktoś pomyśli głową .Jak do lekarzy czy do miasta dojsc i autobusu;

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI