Byłeś w urzędzie miejskim? Możesz ocenić pracę urzędników

Teraz możesz pochwalić lub źle ocenić urzędnika, który obsługiwał cię w magistracie.

Od 7 do 30 kwietnia klienci mogą się wypowiedzieć w ankiecie. Pytania dotyczą głównie jakości obsługi. Jak podkreśla dyrektor urzędu Katarzyna Śpiewok, projekt pod nazwą benchmarking prowadzony jest także w innych śląskich miastach.

– Opinie klientów wskazują nam ten kierunek, który powinien być rozwijany i doskonalony. Wiąże się to z przemodelowaniem pewnych procesów. Po ostatnich badaniach, najważniejszy wniosek dotyczył kontaktu z urzędem w formie elektronicznej. Wiemy, że musimy intensywniej informować o możliwościach. Będzie to też miało przełożenie na szkolenie urzędników – mówi dyrektor urzędu.

Dwa lata temu rozpoczęło się cykliczne badanie opinii mieszkańców w ramach projektu „Benchmarking – narzędzie efektywnej kontroli zarządczej w urzędach miast na prawach powiatu, urzędach gmin i starostwach powiatowych”. Projekt jest prowadzony przez Śląski Związek Gmin i Powiatów – stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju samorządności lokalnej. Badania opinii mieszkańców dotyczą funkcjonowania urzędu oraz wybranych aspektów życia związanych z dostarczaniem usług publicznych. Badanie prowadzone jest w formie wywiadu ankietowego w urzędzie miejskim. Wypełnienie ankiety nie trwa dłużej niż 5 minut.

Informacje pozyskane w wywiadzie ankietowym pomogą usprawnić zarządzenie urzędem. Badanie opinii publicznej jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI