r e k l a m a


Były generał odchodzi z Piasta. To nie koniec zmian

Kolejny etap zmian w funkcjonowaniu spółki Piast Gliwice, której większościowym właścicielem jest Miasto Gliwice. Przypomnijmy, że klub boryka się z problemami finansowymi. By poprawić sytuację, obecne władze Gliwic wdrożyły procedury naprawcze.

Odwołano poprzednią radę nadzorczą, a Miasto Gliwice wskazało do tego organu 3 nowe osoby. Natomiast mniejszościowy właściciel, Zbigniew Kałuża, zaproponował do rady nadzorczej Jarosława Szymczyka.

We wtorek Kałuża spotkał się z prezydent Gliwic Katarzyną Kuczyńską-Budką. Jak poinformował następnie podczas konferencji prasowej Kałuża: obie strony wyraziły chęć współpracy dla dobra klubu. Jednocześnie mniejszościowy właściciel dodał, że Jarosław Szymczyk zdecydował, że zrezygnuje z pracy w radzie nadzorczej.

Do rady wracają Zbigniew Kałuża oraz Grzegorz Jaworski. Jednak to miasto ma mieć decydujący głos.

Miasto od lat przyznaje klubowi milionowe dotacje.

Decyzję dotyczące tej kwestii podejmują gliwiccy radni. To od nich będzie zależało w jakiej wysokości będzie kolejne wsparcie.

W najbliższym czasie powołany zostanie prezes zarządu. Natomiast tymczasowo obowiązki prezesa pełni przewodniczący rady nadzorczej Marcin Szeliga.

Tymczasem zawodnicy Piasta rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu. Piłkarze wrócili z trzytygodniowych urlopów i wznowili treningi. Pierwsze dwa dni to zajęcia w grupach, z kolei w środę odbędzie się pierwszy wspólny trening całej drużyny. W czwartek podopieczni Aleksandara Vukovicia również mają zaplanowane dwie jednostki treningowe. W piątek zespół Piasta odbędzie zajęcia na boisku, a w sobotę zawodników czeka pierwszy sparing. Rywalem Niebiesko-Czerwonych będzie Polonia Bytom. W poniedziałek zespół wyjeżdża na zgrupowanie do Opalenicy. Zaplanowano tam kilka meczów kontrolnych m.in. z Koroną Kielce, Pogonią Szczecin i Kowticą Kołobrzeg.

Pierwszy mecz w nowym sezonie Piast rozegra 21 lipca z Cracovią.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI