r e k l a m a


Podejmij wyzwanie i jedź rowerem z Parku Śląskiego do Gliwic

W niedzielę (23 czerwca) dziesiątki miłośników jazdy na dwóch kołach wezmą udział we wspólnym przejeździe z Parku Śląskiego w Chorzowie na Rynek w Gliwicach, aby uczcić coroczne Śląskie Święto Rowerzysty – największą niesportową imprezę rowerową w regionie. Udział w przejeździe jest bezpłatny, a dołączyć może każdy, kto posiada dowód osobisty, prawo jazdy lub kartę rowerową.

Śląskie Święto Rowerzysty to wspólna inicjatywa kilku organizacji rowerowych z konurbacji górnośląskiej. Jej celem jest promowanie roweru jako wygodnego i ekologicznego środka transportu oraz integracja środowiska miłośników jednośladów. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2018 roku.

W tym roku uczestnicy o godz. 11.00 wyruszą sprzed rzeźby „Pelikany” w Parku Śląskim, a następnie wspólnie przejadą ulicami Chorzowa, Bytomia i Zabrza, by zakończyć wspólny przejazd na Rynku w Gliwicach.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w imprezie mogą pokonać całą trasę (liczącą ok. 35 km) lub dołączyć do przejazdu w jednym z wyznaczonych punktów:
godz. 11.00: Park Śląski – rzeźba „Pelikany”,
godz. 12.20: Bytom – Park Miejski,
godz. 13.55: Zabrze – plac Wolności,
od godz. 14.15 – w dogodnym dla siebie punkcie na trasie w Gliwicach.

Utrudnienia dla kierowców
W związku z przejazdem rowerzystów kierowcy mogą spodziewać się czasowych utrudnień na trasie imprezy. W Gliwicach mogą wystąpić one w godz. 14.15–14.50 na ulicach Reymonta, Sikorskiego, Kujawskiej, Panewnickiej, Akademickiej, Strzody, Wyszyńskiego oraz Zwycięstwa.

Dokładną trasę przejazdu można sprawdzić na ridewithgps.com

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI