r e k l a m a
spot_imgspot_img

Chcą sprzedać teren nowego Balcerka

Po likwidacji tymczasowego Balcerka przy ul. Zwycięstwa, ze względu na budowę DTŚ, pojawiały się różne pomysły na lokalizację i sposób organizacji nowego miejsca do tego typu handlu.

Żaden nie został zrealizowany. Miasto podjęło więc inicjatywę w tym kierunku. We wrześniu 2012 r. został rozstrzygnięty przetarg na dwudziestoletnią dzierżawę nieruchomości przy ul. Toszeckiej 2 (obok przejścia podziemnego).
Dzierżawca – firma z Wielkopolski – zobowiązał się w krótkim czasie zainwestować i zorganizować nowe targowisko. Niestety, mimo kolejnych zapewnień, że nastąpi to niebawem, nie wywiązał się z podjętych zobowiązań. W ocenie miasta możliwości dalszego przychylania się do próśb dzierżawcy o jeszcze trochę czasu zostały wyczerpane. Umowa została rozwiązana w trybie natychmiastowym, a pierwszy termin wydania terenu miastu został przewidziany na koniec maja. Dotychczasowy zarządca winien jest miastu ok. 100 tys. zł z tytułu czynszu. Pieniądze te są zabezpieczone nakazem sądowym zapłaty, a sprawą zajmuje się komornik. Teren, na którym miał powstać nowy „Balcerek”, jest przygotowywany do sprzedaży.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI