spot_imgspot_img


Chcesz postawić kontener? Musisz uzyskać zgodę i zapłacić

Jak bumerang powraca temat zajmowania pasa drogowego pod kontenery, worki na gruz i inne przedmioty, których nie można ustawiać, po pierwsze bez zezwolenia zarządcy drogi, a po drugie w miejscach, gdzie będą skutecznie ograniczać widoczność. Takie działania, mogą w konsekwencji doprowadzić do zdarzeń drogowych.

W pasie drogi nie można składować niepotrzebnych rzeczy, jak np. starych mebli czy kontenerów na gruz, bez wcześniejszego zgłoszenia i otrzymania zgody zarządcy drogi.

Brak zezwolenia, skutkuje naliczeniem kary wynikającej z ustawy.

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że zgodnie z art. 40 ust. 2 pkt 4 Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (DZ.U.2021.1376 t.j. ze zm..), zajmujący miejsce w pasie drogowym zobligowani są do uiszczenia stosownej opłaty za zajęcie pasa drogowego.
Otrzymanie zezwolenia, poprzedzone jest złożeniem wniosku (3 F), który można pobrać ze strony internetowej Zarządu Dróg Miejskich.
W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, pracownicy ZDM, dyżurujący pod numerami telefonów: 32 3008656, 32 3008613, 32 3008614, 32 3008609 udzielają niezbędnych informacji i pomocy w wypełnieniu wniosku, a także dokumentów, które należy do niego dołączyć.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI