Chciał wyskoczyć z okna. Akcja ratunkowa w Gliwicach

W niedzielne przedpołudnie policjanci uratowali życie człowieka w depresji. 45-letni mieszkaniec Gliwic zamierzał popełnić samobójstwo. Spokojna rozmowa, ale i silny chwyt dzielnicowego zatrzymały desperata dosłownie w ostatnim momencie. W tym przypadku było o krok od tragedii.

„Około godziny 10.30 służby otrzymały zgłoszenie o człowieku siedzącym w wybitym oknie 11. piętra wieżowca przy ul. Czajki. Natychmiast pojawili się tam policjanci oraz strażacy. Nasi funkcjonariusze dostali się na szczyt budynku, gdzie spostrzegli wybitą szybę i wyłamaną ramę okienną na klatce schodowej. Siedział tam roztrzęsiony mężczyzna. Płakał, był w stanie skrajnej depresji” – informuje policja.

„Ratowania podjął się dzielnicowy z I komisariatu, starszy sierżant Kamil Cieszkowski. Spokojnym tonem zaczął rozmawiać z desperatem, który nie zamierzał rezygnować z podjętej już tragicznej decyzji.
W pewnym momencie zadzwonił telefon (jak się później okazało, była to zaniepokojona partnerka 45-latka) i ta chwila przesądziła prawdopodobnie o losach akcji. W przypływie racjonalnego myślenia gliwiczanin postanowił oszczędzić swój smartfon i poprosił policjanta o przekazanie go rodzinie. Funkcjonariusz wykorzystał moment – błyskawicznie chwycił za nadgarstek wyciągniętej do niego ręki z telefonem. Gliwiczanina udało się uratować” – informuje policja.

Na miejsce wezwano medyków, którzy przejęli chorego. Pojawiła się także partnerka mężczyzny – z podziękowaniami za udaną akcję ratowniczą.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI