r e k l a m a
spot_imgspot_img

Osoby na rolkach wyjadą na gliwickie ulice

Kilkuset rolkarzy, około 12 km trasy i niemal 2h nocnej jazdy. Po 3-letniej przerwie do Gliwic wraca wyjątkowe wydarzenie dla fanów trzech i czterech kółek. ISOVER Nightskating Gliwice – czyli nocny przejazd ulicami miasta wystartuje już w czwartek, 29 września.

Przejazd rozpocznie się o godz. 20.00. Wcześniej rolkarze spotkają się na placu Krakowskim, gdzie odbiorą wodę oraz odblaskowe opaski.

W ramach wydarzenia uczestnicy przejadą wspólnie ulicami: Łużycką, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Jasnogórską, Jana Siemińskiego, Jana III Sobieskiego, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską, Południową Obwodnicą Gliwic i Okrężną. Następnie na parkingu ISOVER odbędzie się około 30-minutowa przerwa, po której rolkarze ruszą w dalszą drogę ulicami: Okrężną, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, przejadą rondem Akademickim i ulicą Łużycką, by około godz. 22.00 zakończyć przejazd na placu Krakowskim.

O bezpieczeństwo uczestników wydarzenia zadbają organizatorzy i funkcjonariusze policji. W trakcie przejazdu kolumnę rolkarzy eskortować będą policyjne radiowozy oraz pojazdy organizatora. W związku z organizacją wydarzenia chwilowo zablokowane dla ruchu zostaną także skrzyżowania na trasie imprezy.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” z Katowic.

Udział w ISOVER Nightskating Gliwice jest bezpłatny. Aby wystartować wystarczy pojawić się w miejscu zbiórki z własnymi rolkami. Dzieci zobowiązane są dodatkowo do posiadania kasku i ochraniaczy. Mogą wystartować wyłącznie pod opieką opiekuna.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI