Co powstanie nad tunelem DTŚ? Jest koncepcja! (wizualizacje)

W Gliwicach trwa budowa Drogowej Trasy Średnicowej. W ścisłym centrum miasta powstaje tunel – pod ulicami Dworcową i Zwycięstwa.

Wiele osób zastanawia się jak będzie wyglądał ten teren po zakończeniu budowy. Okazuje się, że pojawił się inwestor zainteresowany zabudową tego miejsca. Pracownia projektowa Arcadia przygotowała dla niego koncepcję zabudowy.

– Nasz klient był zainteresowany zabudową placu nad tunelem DTŚ. Niestety, nie doszukaliśmy się żadnych informacji czy teren zostanie przygotowany pod taką zabudowę – mówi Piotr Fischer z pracowni projektowej Arcadia.

Jeśli okaże się, że teren nie zostanie odpowiednio przygotowany pod zabudowę, to w ścisłym centrum miasta powstanie pusty, betonowy plac. Na wizualizacjach przygotowanych przez Mosty Katowice na zlecenie spółki DTŚ S.A. widać zresztą, że w tym miejscu nie zaplanowano żadnej zabudowy (zaznaczone na czerwono). W miejscu dawnego targowiska „Balcerek” według wizualizacji spółki DTŚ zaplanowano skwerek.

dts-odcinek-g2-inwest

Będzie to parking? A może betonowy deptak? Szkoda!

Wizualizacja przygotowana przez Arcadię pokazuje, że ten teren można byłoby znakomicie zagospodarować i zabudować.

Trasę projektują drogowcy, którzy nie interesują się ewentualną zabudową. Poza tym łatwiej jest zaprojektować i zrealizować tunel, który będzie przykryty jedynie betonową płytą. Miejmy jednak nadzieję, że teren zostanie odpowiednio przygotowany i nad tunelem będzie mógł powstać np. nowoczesny biurowiec.

Autorzy wizualizacji: Piotr Fischer, Maciej Dyląg oraz Bartłomiej Brzózka
centrum_gliwic2

Łukasz Fedorczyk

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil Tyndyk
7 lat temu

Ja jednak jestem za parkingiem z prawdziwego zdazenia 🙂

Urwisek
Urwisek
7 lat temu

Jeśli chodzi o mnie to by mogło być Duży plac zabaw dla dzieci żeby miały gdzie się wybiegać bo w blokowiskach brakuje dużych placów zabaw

kitak
kitak
7 lat temu

Jakie fundamenty musiałby mieć tunel, żeby wytrzymać biurowiec na swoim dachu?

Koles
Koles
7 lat temu

Jestem za parkingiem !

Warg
Warg
7 lat temu

Przy okazji informacji o szkleniu „szkieletora” ktoś słusznie zauważył, że bez parkingu jego funkcja biurowca jest wątpliwa. Parking w tym miejscu przyda się nie tylko ewentualnym klientom „szkieletora”. Ponadto zabudowanie tego miejsca zamknie od strony Zwycięstwa perspektywę jaką budowa Średnicówki otworzyła w tym miejscu. Dla niektórych było to niespodziewane. Absolutnie nie może być to plac zabaw ze względu na zagrożenie jakim są wloty tunelów Średnicówki wokół tego miejsca.

jaka
jaka
7 lat temu

Patrząc na wizualizację i tak widzę kupę betonu.

ALOJZ
ALOJZ
7 lat temu

przeraża mnie to wszystko, zarówno pusty plac przeznaczony na parking, jak i bryła tego biurowca – nowoczesne miasto? na pewno nie gliwice

AK
AK
7 lat temu

Z tego co widać na wizualizacji na całej powierzchni (od Zwycięstwa do Dworcowej) ma być parking, co prawda tylko na poziomie dachu DTŚ, ale to i tak dużo miejsc parkingowych.
Stawianie czegokolwiek wyższego jest niezbyt dobrym pomysłem. Na przeciw „szkieletora” są budynki mieszkalne i chyba nikt z Was nie chciałby mieć czegoś takiego przed oknem…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI