r e k l a m a


Co robić w Gliwicach w weekend? Podpowiadamy

Wielu gliwiczan wyjechało na wakacje. Co jednak robić w mieście? W Gliwicach w weekendy sporo się dzieje. Oto kilka propozycji na spędzenie soboty i niedzieli.

W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, w ramach cyklu Parkowe Lato wystąpi Grupa Zayazd. Formacja powstała w 1986 r. z inicjatywy Lecha Makowieckiego.

Jej muzyka oscyluje na pograniczu popu, folk-rocka i country. Zespół – za sprawą połączenia dźwięków skrzypiec i gitary elektrycznej – wyróżnia nowoczesne brzmienie, a także umiejętność „rozkręcania” każdej publiczności. Koncert w Parku Chopina, zatytułowany „Honor i gniew”, rozpocznie się o godzinie 19.30.

W poszukiwaniu muzycznych wrażeń w najbliższy weekend warto wybrać się także na Rynek. 15 sierpnia zagra tam Leliwa Jazz Band. Założony w 1978 roku przez bandżystę Edwarda Wnęka zespół działa przy Tarnowskim Centrum Kultury. Nazwa grupy pochodzi od herbu „Leliwa” przynależnego założycielom miasta Tarnowa, a repertuar wypełniają standardy jazzu lat 20. i 30. XX wieku. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku – jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Do usłyszenia w najbliższą sobotę od godziny 19.30 na głównym miejskim placu.

Dzień później (16 sierpnia) w tym samym miejscu wystąpi kwartet saksofonowy „Saksoholicy”. To grupa czterech muzyków, których łączy pasja do grania na niezwykłym instrumencie, jakim jest saksofon. Zespół przed dwoma laty założyli absolwenci gliwickiej szkoły muzycznej: Maciej Zieliński (saksofon sopranowy), Michał Głąb (saksofon altowy), Piotr Jagoda (saksofon tenorowy) i Paweł Piec (saksofon barytonowy). W swoim repertuarze muzycy mają utwory wielu kultur z różnych zakątków świata – od nastrojowych ballad po niezapomniane standardy muzyki jazzowej. Podczas koncertu zabrzmią zarówno romantyczne tango, gorąca samba, jak i taneczny ragtime. Początek – godz. 19.30.

W najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, kino plenerowe pojawi się znów na Placu Grunwaldzkim. W programie każdego seansu znajdują się dwa filmy – bajka dla dzieci i obraz dla starszych widzów. Tym razem najmłodsi zobaczą „Pingwiny z Madagaskaru” (początek – godz. 18.00), a starsi – „Ratując Pana Banksa” (początek – godz. 20.00). Projekcje są bezpłatne. Do kina pod chmurką zaprasza Miasto Gliwice i Gliwicki Teatr Muzyczny.

Sobota z wojskowymi. Z okazji Święta Wojska Polskiego Piast Gliwice przygotował kilka atrakcji zarówno dla tych starszych jak i młodszych. Start już o 13.00 na Okrzei 20.
13.00 – 18.00: Turniej piłkarski z okazji Święta Wojska Polskiego. Udział w nim weźmie osiem zespołów. Rozgrywki zaczną się od meczów ćwierćfinałowych. Przed godziną 13:00 nastąpi losowanie par.
13.00 – 18.00: Wspólne granie z zawodnikami Piasta w piłkarzyki stołowe; strefa gastronomiczna, w której będzie można zjeść „Zapieksę Wyborową”, kiełbaskę z grilla i napić się zimnego piwa.
15.00 – 16.00: Malowanie flagi państwowej z najmłodszymi kibicami z sektora szkolnego. Flaga zostanie zaprezentowana w trakcie meczu Piasta z Legią.
18.30 – 19.30: Pokaz drużyny futbolu amerykańskiego Lions Gliwice.

W sobotę mecz na szczycie w Gliwicach. Wicelider Ekstraklasy – Piast Gliwice podejmie na własnym stadionie lidera, czyli Legię Warszawa. Liczba sprzedanych biletów na ten mecz wyniosła już ponad 5000 sztuk. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.30.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI