Co z wypożyczalniami rowerów w Gliwicach w 2022 roku?

Wypożyczalnie rowerów w Gliwicach zakończyły już sezon. Czas jednak pomyśleć co w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę niedawne problemy z wyłonieniem usługodawcy, urząd musi liczyć się z tym, że przetarg będzie trzeba powtarzać.

30 listopada z Gliwic zniknęły rowery, z których mieszkańcy korzystali przez część tego roku. Stojaki jeszcze pozostały, ale zostaną niebawem zdemontowane. Tymczasem urzędnicy już ogłosili przetarg na kolejny sezon. Czy i tym razem ceny zaoferowane przez usługodawców będą za wysokie? Pamiętamy jak spore problemy z wypożyczalniami były w 2021 r.

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi Gliwicki Rower Miejski od 1 kwietnia do 30 listopada 2022r. Jak widać, miasto znów ogłasza przetarg na jeden sezon. Może lepiej byłoby podpisać dłuższe zlecenie z gwarancją ceny?

Wiemy jednak, że w Gliwicach ma pojawić się minimum 30 stacji z rowerami. Na każdej ma być średnio 15 stojaków rowerowych i ok. 10 rowerów. Wykonawca udostępni: rowery standardowe (minimum 293 sztuki), rowery typu tandem (2 sztuki), rowery typu cargo/familijny (5 sztuk). Dodatkowo Wykonawca zapewni co najmniej 10 standardowych rowerów zapasowych dla całego systemu GRM.

Oferty w przetargu można składać do 3 stycznia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 rok temu

Może PRUM lub ZDM się tym zajmie?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI