r e k l a m a
spot_imgspot_img

Co zrobić z terenem po Focusie? Są wizualizacje

Miasto zastanawia się co zrobić z terenem po Focusie. Budowa wielkiego centrum handlowego nie doszła do skutku i od lat atrakcyjna działka w centrum Gliwic stoi pusta.

Teren inwestycyjny położony jest przy węźle Drogowej Trasy Średnicowej, stanowiącej oś tranzytową przez Metropolię Śląską. W Gliwicach znajduje się również port śródlądowy, łączący się poprzez Kanał Gliwicki z Odrą.

Teren inwestycyjny, będący przedmiotem ogłoszenia, jest położony w ścisłym centrum Gliwic, pomiędzy ulicami: Piwną, Mitręgi, Jagiellońską i Szarą.

Obejmuje tereny po byłej Hucie 1 Maja – Gliwice o łącznej powierzchni 76.497 m2. Teren inwestycyjny jest objęty obszarem opracowywania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Cena wywoławcza, która obowiązywała w I przetargu (kwiecień 2015): 23 miliony 632 tysiące złotych powiększoną o wartość obowiązującego podatku od towarów i usług VAT.

W bezpośrednim sąsiedztwie działek wskazanych w pkt 1 znajduje się również nieruchomość zabudowana budynkiem byłej Dyrekcji Huty Gliwice, którego powierzchnia zabudowy wynosi 1447m2, a powierzchnia użytkowa 3954 m2.

Cena wywoławcza nieruchomości brutto w ostatnim przetargu (maj 2015) wynosiła: 6,5 mln zł

– Niniejszym zapraszamy zainteresowanych inwestorów do dyskusji na możliwymi sposobami zagospodarowania tego terenu – zachęca miasto.

„W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z Panią Ewą Nowak, Zastępcą Naczelnika Wydziału Planowania Przestrzennego, tel. 32 238 54 00, faks: 32 238 54 01.
Państwa opinie i uwagi prosimy kierować na adres: Urząd Miejski w Gliwicach, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice lub w formie mailowej na adres: [email protected]
Państwa opinia będzie dla nas bardzo cennym materiałem, profilującym dalsze prace nad wynikową koncepcją urbanistyczno-architektoniczną, którą stanowić może zarówno jedna z przedstawionych propozycji, jak i jej modyfikacja lub nowa koncepcja wypracowana w oparciu o sugestie inwestorów. Prosimy również o potwierdzenie, czy jesteście Państwo zainteresowani udziałem w planowanej dyskusji nad wynikową koncepcją urbanistyczno-architektoniczną, którą zamierzamy zorganizować w czwartym kwartale br.” – napisał Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel Neska
7 lat temu

Najpierw trzeba to odkupić od inwestora focus park, a później sobie można gdybać

Tomasz Gąska
7 lat temu

Zaorać i ziemniaki uprawiać. Na pewno będzie na nie zapotrzebowanie – w przeciwienstwie do centrów handlowych 🙂

Kłusownik
Kłusownik
7 lat temu

Ogrodzić to wysokim.. grubym, betonowym murem i urządzić autokros dla piratów drogowych i złapanych na jeździe po pijaku. Każdemu zatankować auto, dać wypić po litrze wódki i niech się nawzajem pozabijają…. takich widowisk chyba jeszcze na świecie nie ma, więc na biletach byłby zysk, a na ulicach bezpiecznie
A marketów, już ci u nas dostatek..

Antek
Antek
7 lat temu

A ja myślałem, że urbaniści to fachowcy ((((((((((((((((

realista
realista
7 lat temu

darmowy parking dać zwykłym kierowcom, no ale kolesie z parkomatów by nie zarobili,
na podium jest tyle kasy a tutaj parę milionów nie można dać ludziom żeby nie omijali
Gliwic. Tylko tak dalej „kochani włodarze”

MIŚ
MIŚ
7 lat temu

UM znowu wydaje nasze pieniądze – planowanie na nieruchomości która nie jest własnością miasta to tak jak decydowanie o mojej żonie bez mojej wiedzy. Inwestor ma swoją wizję i swoje cele. Plan zagospodarowania przestrzennego jaki sobie UM wyobraża jest tyko planem UM i nie wiele ma wspólnego z planem inwestora. Już dziś trudno takiego znaleźć – 6 lat – i nikt nie chce działki w centrum za 20mln – teraz ta „wizja UM” dodatkowo komplikuje sprawę. Miasto powinno wykupić ten teren – prze jego środek poprowadzić komunikację tramwajową Zabrska – DW PKP – dalej starym szlakiem. most na Chorzowskiej tylko… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI