r e k l a m a
spot_imgspot_img

Czas zapłacić podatki. Sprawdź do kiedy masz czas

Pierwszy kwartał to czas tradycyjnych rozliczeń podatkowych. Od 7 lutego mieszkańcy płacący podatki od nieruchomości otrzymywać będą decyzje ustalające wysokość należności na 2014 rok.

Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miejskiego informuje, że doręczanie mieszkańcom decyzji ustalających wysokość podatku od nieruchomości na 2014 rok rozpocznie się 7 lutego. Na wpłatę pierwszej raty jest zwykle czas do 15 marca, ale w tym roku dzień ten wypada w sobotę i dlatego zapłata raty może nastąpić do 17 marca. – Decyzje otrzymają wszystkie osoby fizyczne będące podatnikami. Gdy nieruchomość objęta jest współwłasnością, każdy ze współwłaścicieli dostaje swój egzemplarz decyzji. Wskazany w niej podatek jest ustalony łącznie dla wszystkich współwłaścicieli, a nie odrębnie dla każdego z nich. Decyzje podatkowe są doręczane przez pracowników Urzędu Miejskiego w godzinach popołudniowych oraz w soboty – najpóźniej do godz. 20.00. Pracownicy magistratu nie są uprawnieni do pobierania należności podatkowych – przypomina Alicja Knyps, naczelnik Wydziału Podatków i Opłat UM.

Decyzje zawierają indywidualny numer rachunku bankowego, na który można dokonać wpłaty. Aby uniknąć kolejek w kasach urzędu, warto zapłacić podatek za pośrednictwem banków.
Od wpłat gotówkowych dokonywanych na rachunki Urzędu Miejskiego, realizowanych we wszystkich placówkach ING Banku Śląskiego S.A. nie są pobierane dodatkowe prowizje.

Przypominamy też mieszkańcom i firmom płacącym podatek od środków transportu, że nadszedł czas składania deklaracji z tego tytułu na 2014 rok oraz uiszczania pierwszej raty podatku. W tym roku należy to zrobić do 17 lutego (zwykle jest to 15 lutego, ale ta data także wypada w sobotę).

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI