Rabiola strzelił gola! Piast wygrał w Hiszpanii kolejny sparing

Po bramkach Tomasza Podgórskiego i Rabioli Piast pewnie zwyciężył w meczu sparingowym z Herculesem Alicante.

Niebiesko-czerwoni dominowali od samego początku, stwarzali dobre sytuacje jednak na prowadzenie wyszli dopiero w 40. min. kiedy to fenomenalnie z rzutu wolnego uderzył kapitan polskiego zespołu. Tuż przed przerwą udało się podwyższyć prowadzenie – świetne podanie od Rubena wykorzystał Rabiola i było 2:0. W drugiej części spotkania tempo nieco opadło, a wynik nie uległ zmianie.

W 40 minucie meczu w okolicach 20 metra faulowany został Rabiola, do wykonania stałego fragmentu gry podszedł kapitan niebiesko-czerwonych i mocnym strzałem w lewe okienko bramki pozbawił szans na obronę Daniela Ortigosa Cerezo.

Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania Jurado dograł do Rabioli, a ten podwyższył na 2:0.

Po dziesięciominutowej przerwie sędzia rozpoczął drugą połowę. Już chwilę później napastnik Herculesa popisał się ładnym strzałem jednak obok bramki strzeżonej przez Szumskiego. W ostatnich minutach Piast mógł podwyższyć prowadzenie – Piotr Kwaśniewski odegrał do Jurado ten posłał piłkę wzdłuż pola karnego, jednak testowany w drugiej części zawodnik nie zdołał wykończyć akcji.