Czekając na autobus już nie zmokniesz. Nowe wiaty i nowe przystanki

Na 15 przystankach autobusowych na terenie miasta zamontowane zostaną nowe wiaty.

Jedni się ucieszą, drudzy będą krytykować, bo będą to dobrze znane czerwono – żółte zadaszenia.

Miasto zleciło zakup 4 wiat czterosegmentowych, 6 wiat trzysegmentowych z częściowym przeszkleniem oraz 5 wiat typu daszek. Niektóre z nich wyposażone będą w podświetlane gabloty reklamowe.

Część z zakupionych wiat zastąpi stare zniszczone już zadaszenia, część pojawi się tam, gdzie dotychczas ich nie było, a na przyjazd autobusu czekało się pod chmurką.

Wiaty będą wyposażone w ławki dla pasażerów w kolorze białym, a chodniki wokół nich zostaną wyłożone kostką brukową.
Nowe wiaty zamontowane zostaną w 10 lokalizacjach: przy ul. Słowackiego, Oriona, Warszawskiej, Styczyńskiego, Nowym Świecie, Wybrzeżu Armii Krajowej, Reymonta, Głównej w Łabędach oraz na 2 przystankach przy Odrowążów w Sośnicy.
Wymianę wiat zaplanowano przy ul. Wolności w Łabędach, Daszyńskiego, Bardowskiego, Zygmunta Starego oraz Sikorskiego w Sośnicy.

Wiaty mają być gotowe do połowy września.

Przy okazji wymiany wiat warto przypomnieć, że nie tak dawno na forach internetowych toczyła się dyskusja na temat gliwickich wiat. Internauci wskazywali, że są one niezbyt ładne, a przecież ten element małej architektury też może być czymś, co miasto zdobi i wyróżnia.
Poza tym, w tej „dziedzinie” również pojawiają się nowości, jak choćby ostatnio wiata Color Light. Na razie jednak trudno spodziewać się, by takie pojawiły się w Gliwicach

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Niestety u nas długo by takie nie wytrzymały bo bydło ma chęć niszczyć wszystko co stanie im na drodze, a co dopiero mówić gdy coś jest ładne. Przystanki powinny być takie jak kiedyś – murowane albo z blachy. Inaczej bydło rozwali…

benek
benek
12 lat temu

niestety ale kierowca ma rację w Polsce sie nic nie uchowa zbyt długo bo beda wracac z imprezy rozwalą przystanek i pozostaną bezkarni bo policja śpi w tym czasie a jakby raz dostali porzadna karę to drugi by już nie rozwalił wiaty

Proponujący
Proponujący
12 lat temu

Zamontować 2 kamery przy każdym nowym przystanku i ścigać idiotów którzy odważą się dewastować dobro publiczne.

alo
alo
12 lat temu

ja może podam przykład Krakowa. Tam są wiaty monitorowane i podłączony jest do nich alarm, wszystkie są całe i nie ma problemu z tzw bydłem.

gigant
gigant
12 lat temu

W Krakowie jest umowa z firmą ochroniarską że oni mają reklamę na przystankach ale za to jak tylko dostaną zgłoszenie że przystanek jest rozwalany to jeden z patroli ochrony, których jest w mieście dziesiątki podjeżdża i zatrzymuje wandali do przyjazdu policji. Poza tym oni obserwują przystanki jak jadą itd i wtedy nie ma rozwalania wiat. Dlaczego nie skorzystać z dobrych pomysłów?

a tak na marginesie widzieliście to? http://demotywatory.pl/2963015/Przystanek-w-Dubaju

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

no jakby takie przystanki były w gliwicach jak ten na zdjęciu niżej to by był wypas 😀

adam
adam
12 lat temu

Bardzo potrzeba takiej wiaty na przystanku park mickiewicza, w stronę zwycięstwa, a także na wysepce dworzec pkp w stronę zwycięstwa.

mieszkanka dzielnicy
mieszkanka dzielnicy
10 lat temu

komentarze są z 2011 r.a ja teraz dodam czyli 2013 listopad , pytam się dlaczego nie postawiono wiaty z zadaszeniem na ul.ZABRSKIEJ?????? tam też stoją ludzie i młodzież z pobliskich szkół a gdy wieje pada sypie to niestety nie ma sie gdzie schowac siedziska owszem sż,ale po bokach wieje a moze by tak wymurowac scianki to kibole nie zniszcza????

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI