Człowiek, który odbudował Sośnicę. Zobacz reportaż TV

Gdy upada klub sportowy, w którym pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiał Włodzimierz Lubański, to wiele osób nie może w to uwierzyć. Klub Sportowy Sośnica upadł, ale na szczęście na krótko.

Grupa przyjaciół postanowiła go odbudować. Na jej czele stanął dzisiejszy prezes Sośnicy Marcin Kiełpiński. To reprezentant Polski w futsalu, czyli piłce pięcioosobowej. Zawodnik wielu klubów, wicemistrz kraju. Chłopak z Sośnicy – jak mówią o nim znajomi. Podjął się trudnego zadania.

Początki działalności klubu sięgają kwietnia 1945 roku, w którym powstała drużyna piłkarska RKS (Robotniczy Klub Sportowy) Orzeł Sośnica. Kilkukrotnie zmieniano nazwę. W latach sześćdziesiątych utworzono GZKS Sośnica Gliwice, która przetrwała aż do roku 2009. Wtedy nastąpiła tylko zmiana skrótu na KPN (Klub Piłki Nożnej). Po kilku sezonach na najniższych szczeblach rozgrywkowych klub zniknął z piłkarskiej mapy Polski. Od marca 2015 roku, w wyniku reaktywacji, oficjalna nazwa zespołu to KS Sośnica Gliwice (Klub Sportowy).

Zobacz wideo

Od momentu powstania drużyna notuje serię trzech awansów z rzędu: 
Z C-klasy do B-klasy w sezonie 2015/2016,
Z B-klasy do A-klasy w sezonie 2016/2017,
Z A-klasy do ligi okręgowej w sezonie 2017/2018.

Dobra współpraca grupy przyjaciół zaowocowała. KS Sośnica dobrze radzi sobie w okręgówce. Dzisiaj grają na boisku ŁTS Łabędy. W klubie mają nadzieję, że ten problem natury technicznej, przy udziale samorządu miasta Gliwice zostanie niebawem rozwiązany z korzyścią dla lokalnego środowiska piłkarskiego. Mimo to na mecze Sośnicy w Łabędach przychodzi wielu fanów.

Drużyna z Gliwic może się poszczycić takimi wychowankami jak: Włodzimierz Lubański. W zespole z Sośnicy grali także tacy zawodnicy jak: Piotr Bajcer, Łukasz Kapusta czy Wojciech Kędziora. Na szczęście udało się odbudować tak zasłużony klub.

Marcin Kiełpiński jest człowiekiem niezwykle skromnym. Oprócz prezesowania, zakłada też koszulkę z 17 i wybiega na boisko. Jak podkreśla – sukces nie byłby możliwy bez wsparcia i współpracy.

Wszyscy trzymamy kciuki, by dobra gra zaowocowała kolejnym awansem w tym sezonie.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI