Czy giełdzie w Sośnicy grozi likwidacja?

Rozpoczęto realizację pierwszego gliwickiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej.

Budowany fragment drogi przebiega częściowo przez tereny, na których funkcjonuje giełda samochodowa. – Powoduje to konieczność reorganizacji giełdy, ale absolutnie nie jej likwidację – zapewniają urzędnicy. Ponieważ budowa DTŚ-ki była planowana od dłuższego czasu, pozwalało to na przygotowanie solidnego planu przekształcenia giełdy.

Przekazanie Miejskiemu Zarządowi Usług Komunalnych, decyzją Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza, sąsiednich działek graniczących z terenami giełdy, umożliwia nie tylko sprawne przeprowadzenie reorganizacji, ale także gwarantuje rozwój giełdy.

Przekazane działki działki są zdecydowanie większe niż te przeznaczone pod DTŚ. Takie rozwiązanie gwarantuje wszystkim dotychczasowym dzierżawcom, prowadzącym działalność na giełdzie, możliwość nie tylko jej dalszego prowadzenia, ale i rozwoju.

– Zwiększony teren działania to także szansa podjęcia działalności na giełdzie przez podmioty, które dotychczas ze względu na brak miejsca nie mogły jej prowadzić. Zmiany organizacji giełdy to także korzyść dla jej klientów, realizujących tutaj zakupy – mówią w MZUK-u.

W ramach Giełdy Samochodowej w Gliwicach funkcjonować będą:
– sektor „Targowisko” przeniesiony i zreorganizowany,
– sektor „Targ” tworzony na miejscu małego targu funkcjonującego dotychczas obok giełdy,
– sektor „Części samochodowe” przeniesiony i zreorganizowany,
– sektor „Sprzedaż samochodów” w tym samym miejscu, uzupełniony o przeniesione sektory samochodów małolitrażowych i dostawczych, z możliwością sprzedaży aut zarówno przez prowadzących działalność jak i indywidualnych, prywatnych właścicieli,
– sektor „Motocykle” zreorganizowany i przeniesiony na teren sprzedaży aut,
– sektor „Rowery” zreorganizowany i przeniesiony na teren sprzedaży aut,
– sektor „AGD” zreorganizowany i przeniesiony obok sektora „Targowisko”

Sprostowanie

W przedstawionym artykule używają Państwo sformułowania „giełda samochodowa w Sośnicy”. Jak przewodniczący Zarządu Osiedla Ligota Zabrska pragnę poinformować, że giełda samochodowa leży w granicach naszego osiedla. Granica między osiedlem Ligota Zabrska a osiedlem Sośnica przebiega wzdłuż rzeki Kłodnica. Zwracam się do Państwa z prośbą sprostowania tej nieprawdziwej informacji i napisania prawdy o usytuowaniu giełdy samochodowej.

Pragnę także nadmienić, że na terenie osiedla Ligota Zabrska znajdują się także m.in. KWK Sośnica-Makoszowy, węzeł autostrad A1 i A4 oraz budowane jest centrum handlowe Europa Centralna. Także przedmiotowa DTŚ będzie miała swój koniec na obszarze naszego osiedla. Proszę o zwrócenie uwagi na ten fakt w kolejnych publikacjach dotyczących powyższych lokalizacji.

Z wyrazami szacunku,

Marcin Ziach,
Przewodniczący Zarządu
Osiedla Ligota Zabrska.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
komisiarz
komisiarz
10 lat temu

Gielda to siedlisko paserow i zlodzieji, mafii i przekretow. Wszystkie auta maja 170tys przebiegu, bez wzgledu na to czy maja dwa lata czy dwadziescia… zamknac gielde w ******** albo przeniesc ja gdzies na pola w bojkowie’ a nie polowa sosnicy przylazi i krytykuje z reklamowka pomaranczy’ nie majac nigdy lepszego auta iz 126p.

!
!
10 lat temu

zaorać i posadzić buraki. już jest ich sporo w sośnicy więc nie zaszkodzi

Anfa
Anfa
10 lat temu

Moim zdaniem powinni to juz dawno zamknąć na 3 kłódki, kto tam robi zakupy?
Obracam się wśród różnych ludzi i jest ich naprawdę masa nigdy nie słyszałam żeby ktoś tam zakupy robił, można by było jakiś park tam zrobić ścieżki rowerowe, a giełda nikomu nie potrzebna, jedynie komplikuje dojazd w stronę Zabrza.

jaro
jaro
9 lat temu

zamknąć giełde i ligote

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI