Ogromna flaga z Gliwic w podróży dookoła świata?

Od zakończenia Euro pojawia się pytanie „co dalej z największą polską flagą”.

Pojawiają się różne pomysły – jedni chcą wywiesić ją na Pałacu Kultury czy Stadionie Narodowym, inni widzą ją w gablocie Muzeum Narodowego, a jeszcze inni dają się ponieść fantazji i chcą, by… podróżowała dookoła świata! Pomysłodawcy i fundatorzy flagi zapewniają, że poważnie traktują głosowanie internautów i będą starali się odpowiedzialnie pogodzić ich oczekiwania z szacunkiem i poszanowaniem należnym fladze.

Twórcy flagi – firmy Opinion Strefa Druku i Sico Polska – od początku są zdania, że flaga, jest „wspólnym dobrem”.
– Kiedy drukowaliśmy flagę wiedzieliśmy, że nie robimy tego dla siebie, ale dla tysięcy kibiców i miłośników sportu – mówi Marek Waliszak, Prezes Opinion Strefy Druku. – To także z myślą o nich prezentowaliśmy flagę na mecie Tour de Pologne i także teraz, kiedy stajemy przed wyborem, co dalej zrobić z flagą, chcemy uwzględnić ich inicjatywę – dodaje Waliszak.

Fani i zwolennicy flagi skrzętnie tę możliwość wykorzystują – na profilu www.facebook.com/niesiemyflage od tygodnia trwa dyskusja na temat dalszych losów sektorówki.

Ma towarzyszyć naszym sportowcom w czasie ważnych wydarzeń, zawisnąć na ogromnym maszcie lub otworzyć Przystanek Woodstock.

Jednak obok pomysłów, które wydają się być ciekawym rozwiązaniem dalszych losów flagi, pojawia się też sporo nierealnych i niemożliwych do zrealizowania.
– Z ciekawością śledzimy propozycje i zastanawiamy się, która z nich jest najlepsza – dodaje Waliszak – Nie chcemy flagi niszczyć, rozcinać czy sprzedawać – jest to symbol naszego kraju i nie chcemy, by jego forma została zmieniona. Kontaktujemy się z różnymi instytucjami i rozważamy różne opcje. Staramy się, by ostateczne rozwiązanie pokryło się z głosami internautów, którym już teraz chcę podziękować za wszystkie inspiracje – podkreśla.

Głosowanie trwa do najbliższej niedzieli.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
w
w
10 lat temu

na stadionie miejskim w Gliwicach ją powiesić i się nie prosić dziadów z Warszafki żeby nam ją powiesili przy narodowym

antyfan
antyfan
10 lat temu
Reply to  w

Nie zmieściła by się.

lol
lol
10 lat temu

na Wawel! ;D

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI