r e k l a m a

spot_imgspot_img

Czy gliwiccy przedsiębiorcy otrzymali pomoc? „Zamknięcie starówki pomogłoby nam” (wideo)

„Jest źle” – tak zgodnie mówią gliwiccy przedsiębiorcy z różnych branż. Najbardziej dotknięte kryzysem związanym z koronawirusem są jednak branża gastronomiczna i kosmetyczno-fryzjerska.

Prezydent Gliwic Adam Neumann szumnie zapowiadał na swoim Facebooku pomoc dla gliwickich przedsiębiorców. Ma polegać ona na zmniejszaniu lub zwalnianiu z czynszów za lokale komunalne. Problem polega jednak na tym, że na gliwickim Rynku lokali wynajmowanych od miasta jest niewiele. A jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ci, którzy mogli liczyć na pomoc miasta, pomocy tej nie otrzymali, bo nie spełniają warunków.

Ratunkiem dla branży gastronomicznej mogłoby być w miarę szybkie otwarcie lokali oraz wystawienie tzw. ogródków.

Przedsiębiorcy z gliwickiej starówki marzą o tym, by uliczki wokół rynku zostały zamknięte, a oni wówczas mogliby „odbić się od dna”.

Zobacz wideo

Zamknięcie starówki obiecywał w kampanii prezydent Adam Neumann. Nie ma lepszego czasu, by zamknąć, przynajmniej częściowo, gliwicką starówkę. Taka decyzja może uratować wiele miejsc pracy.

Trudną sytuację ma również branża beauty. Salony są zamknięte, przychodów nie ma, a czynsze, kredyty i leasingi trzeba płacić. Podobnie wynagrodzenia dla pracowników.

Już wiadomo, że 4 maja otwarte zostaną galerie handlowe. Branża gastronomiczna i kosmetyczna musi jeszcze czekać. Ratunkiem dla restauracji, kawiarnii i pubów mogłyby być ogródki i zamknięta starówka.

Czy jednak władze miasta pomogą przedsiębiorcom? Tego nie wiemy. Mimo iż poprosiliśmy Łukasza Oryszczaka – rzecznika prasowego prezydenta Adama Neumanna o wypowiedź, to nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Wiele wskazuje na to, że przedsiębiorcy muszą liczyć na siebie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gienek
Gienek
4 lat temu

Zupełnie błędne myślenie. Prowadzę działalność na starówce i wiem że jeśli zamkną ruch to stracę 80% klientów . Klient jest dziś wygodny , chce podjechać autem jak najbliżej , gdy nie będzie mógł pojedzie do marketu czy galerii handlowej . Dodatkowo tych którzy jednak będą chcieli dotrzeć odstręczy fakt braku parkingów na obrzeżach starówki bo na tych nielicznych już teraz nie można znaleźć wolnego miejsca.Większość klientów korzysta z własnych samochodów a nie innej formy komunikacji. Uważam że jeśli zamkną ruch na starówce ona powoli umrze . Proszę porozmawiać z firmami przy ul Siemińskiego ( dawna Wieczorka ) jak zamknięcie ruchu… Czytaj więcej »

Largo
Largo
4 lat temu

Ciekawe czy Pan Penderecki zrezygnował z pobierania franczyzy za MSiW 😀

Gliwiczanin
Gliwiczanin
4 lat temu
Reply to  Largo

Bardzo dobre pytanie. Sam chce pomocy a czy zrobił ukłon w stronę franczyzobiorców z innych miast. Wątpię-Merca trzeba za coś tankować.

Marek
Marek
4 lat temu

Neumann nikomu nie pomoże bo siedzi chyba w bunkrze schowany przed koronawirusem dziadziuś

Tosia
Tosia
4 lat temu

Jeszcze tego tylko brakuje ! a ktoś pomyślał, że tam mieszkają ludzie ? czy oni też mają parkować z dala od domu? a w ogóle należy wprowadzić godziny działalności góra do 23 a nie jak to jest praktykowane do 4 nad ranem, a nawet i dłużej! Kiedy jedni się bawią i wrzeszczą po nocy inni nie mogą wypocząć . Jak mają pracować po takich nieprzespanych nocach? Często te krzyki i wrzaski wyrywają ze snu dzieci . Tak nie może być ! nawet w słonecznej Hiszpanii są ograniczenia i wszelkie ogródki przestają działać o 23 , zaś lokale zamykają o 2… Czytaj więcej »

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI