spot_imgspot_img


Czy prezydent Neumann pomoże przedsiębiorcom? „Rozwiązania przedstawimy w przyszłym tygodniu”

Władze wielu polskich miast, w tym sąsiedniego Zabrza, podjęły decyzję o odstąpieniu od pobierania czynszu za gminne lokale użytkowe. Czy tak stanie się też w Gliwicach? Czy prezydent Gliwic Adam Neumann pomoże przedsiębiorcom przetrwać ten trudny czas?

Zapytaliśmy o to urzędników. Niestety, odpowiedź nadesłana przez rzecznika prezydenta Gliwic nie jest konkretna. Nie wiadomo, czy Adam Neumann postanowi, by miasto nie pobierało czynszów. Wielu przedsiębiorców zapewne na to liczy. – Opłaty za lokale np. na gliwickim rynku potrafią sięgać kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych – informują przedsiębiorcy w internecie.

Zobacz też: Zabrze nie będzie pobierało czynszu

„Prezydent Gliwic podjął decyzję o przygotowaniu działań osłonowych w dziedzinie czynszów pobieranych od przedsiębiorców dotkniętych zakazem i ograniczeniem działalności. Jak informowaliśmy wcześniej, kluczowym w procesie podejmowania przez kierownictwo miasta decyzji w tej sprawie było zapoznanie się z propozycjami działań osłonowych rządu. Po wczorajszych zapowiedziach rządowych wiadomo, że miasto musi podjąć działania osłonowe we własnym zakresie. Proponowane przez miasto rozwiązania zostaną przedstawione przedsiębiorcom w przyszłym tygodniu” – poinformował rzecznik Neumanna, Łukasz Oryszczak.

Przedsiębiorcom pozostaje więc czekać na propozycje władz Gliwic.

Łukasz Fedorczyk

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI