Zabrze nie będzie pobierało czynszów od przedsiębiorców. A co w Gliwicach?

Niestety, ekonomiczne skutki pandemii już odczuwają mali i średni przedsiębiorcy. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego wielu z nich musiało zamknąć swoją działalność – nieczynne są restauracje, miejsca rozrywki, siłownie, biura podróży.

Nie dość jednak, że pozbawieni są oni dochodu, w dalszym ciągu ponoszą wiele kosztów. Muszą opłacić pracowników, zapłacić podatki czy składki na ubezpieczenia społeczne. Warto dodać, że czynsze za lokale np. na gliwickim Rynku sięgają nawet kilkunastu i kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie!

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, w związku z pogarszającą się płynnością finansową firm spowodowaną sytuacją epidemiologiczną, skierował do jednostek samorządu terytorialnego list z apelem o zwolnienie przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale – z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię.

Władze sąsiedniego Zabrza odpowiedziały pozytywnie. Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik podjęła decyzję o odstąpieniu od pobierania czynszu za gminne lokale użytkowe.

– Działalność lokalnych przedsiębiorców stanowi ważny element życia gospodarczego miasta. W tym trudnym czasie samorząd również powinien włączyć się w działania osłonowe mające na celu utrzymanie miejsc pracy – mówi prezydent Zabrza. Czy na taki krok zdecydują się władze Gliwic?

AKTUALIZACJA – czwartek, godz. 14.00

Mamy odpowiedź rzecznika prasowego prezydenta Gliwic. Czy Gliwice pomogą przedsiębiorcom?
Dowiedz się więcej tutaj.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romek
Romek
2 lat temu

oczywiście ze nie, hajs sie musi zgadzac.
przy bonifikacie za użytkowanie wieczyste bylo to samo

Jan
Jan
2 lat temu

Wiadomo, że nie, tak jak lekarzom nie można w Gliwicach pomoc, by mogli pomagać w tych trudnych chwilach mieszkańcom. Duch FRANKA krąży, a Neumann jest Jego ręką. Było wybrać innego, bliższego mieszkańcom….

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI