r e k l a m a

spot_imgspot_img

Czy regeneracja turbosprężarek się opłaca?

Turbosprężarki to części zwiększające moc silnika pojazdu poprzez sprężanie powietrza dostarczanego do jego cylindrów, co sprawia, że doprowadzona tam zostaje większa ilość paliwa, przekładająca się na więcej energii w procesie spalania. Sprzęt ten jest jednak dość podatny na różne usterki, zużycie czy zniszczenie poszczególnych elementów. Jak rozpoznać awarię, czy regeneracja turbosprężarek opłaca się bardziej niż ich wymiana i co można zrobić, by ograniczyć prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia problemów?

Objawy wskazujące na to, że czas na regenerację albo wymianę turbosprężarek

Do charakterystycznych objawów uszkodzenia turbosprężarek można zaliczyć:

  • spadek mocy silnika przy jednocześnie zwiększonym zużyciu oleju,
  • intensywne dymienie z rury wydechowej podczas przyspieszania,
  • nietypowe dźwięki (świsty, gwizdy) dobiegające spod maski w czasie jazdy.

Na to, że nadszedł czas na regenerację albo wymianę turbosprężarek, mogą wskazywać też ślady oleju silnikowego pojawiające się w układzie dolotowym lub wydechowym.

Regeneracja turbosprężarek – zalety

Największą przewagę regeneracji turbosprężarek nad ich wymianą stanowi stosunkowo niska cena. Jej koszt wynosi przeważnie zaledwie kilkaset złotych, co w porównaniu z zakupem i montażem części za kilka tysięcy złotych stanowi sporą oszczędność. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania można zaliczyć także to, że zregenerowany sprzęt pracuje równie efektywnie, jak nowy, dzięki czemu dynamika pracy silnika wraca do sprawności sprzed awarii.

Kto powinien zajmować się regeneracją turbosprężarek?

Regeneracja turbosprężarek jest czynnością, która powinna być wykonywana przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Z tego powodu warto poszukać sprawdzonego warsztatu, gdzie na co dzień realizuje się tego rodzaju zlecenia. Przykładowo osoby z miejscowości takich jak Nysa czy Gliwice mogą powierzyć to zadanie firmie Kartel wykonującej regenerację turbosprężarek zarówno w samochodach osobowych, jak i pojazdach ciężarowych, budowlanych oraz przemysłowych. Jej pracownicy są fachowcami, którym można zaufać w każdej kwestii związanej z motoryzacją.

Co można zrobić, by przedłużyć żywotność turbosprężarek po regeneracji?

Na opłacalność usługi regeneracji wpływa nie tylko jej cena, ale też pozytywny wpływ na działanie turbosprężarek. Ponadto dzięki odpowiedniemu dbaniu o zregenerowany sprzęt – m.in. regularnej wymianie oleju oraz filtrów, a także utrzymywaniu silnika na wolnych obrotach na chwilę przed wyłączeniem – można przedłużyć żywotność urządzenia. Odpowiedzialne postępowanie zmniejsza również prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia problemów.
Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI