r e k l a m a


Czy te tereny zostaną zagospodarowane? Chodzi o miejsca w różnych dzielnicach Gliwic

Miejski Zarząd Usług Komunalnych planuje kilka inwestycji.

W planie przetargów na 2021 rok znalazła się informacja o wykonaniu 7 projektów zagospodarowania terenu w różnych lokalizacjach. Inwestycje te mają kosztować łącznie 264 tysiące złotych.

Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o wykonanie projektów zagospodarowania terenu m.in. po basenie przy ul. Dzionkarzy, wokół stawu Szuwarek w Łabędach czy pola do minigolfa przy ul. Bekasa.

O zagospodarowaniu popularnego Szuwarka mówi się już od wielu lat. Do tej pory na obietnicach się kończyło. „Od kilku lat zabiegamy o rewitalizację tzw. Szuwarka. Problem, z którym się borykamy polega na tym, że część terenu, jest własnością Miasta Gliwice, a część należy do Kompanii Węglowej S.A.” – czytamy na stronie Rady Dzielnicy Łabędy.

Coś się jednak w tej sprawie ruszyło. 22 grudnia 2020 r., podjęte zostało zarządzenie prezydenta miasta Gliwice, stanowiące podstawę do podpisania przygotowanego przez SRK protokołu uzgodnień dotyczącego sprzedaży terenu Szuwarka. Koszt zakupu działki od SRK S.A. ma wynieść 14.694,43 zł.

W planie przetargów mowa również o zagospodarowaniu terenów od ul. Żwirki i Wigury do Toruńskiej, a także po działkowcach POD Radość. Inwestycja ma dotyczyć również skweru rekreacyjnego oraz street Workout przy ul. Ciesielskiej. Planowane jest też zagospodarowanie parku i terenu rekreacyjnego przy ul. Rolników.

Zgodnie z informacją na stronie MZUK, przetarg planowany jest na pierwszy kwartał tego roku.

fot. Rada Dzielnicy Łabędy

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
łabądź
łabądź
3 lat temu

W „Radości” która to z rzędu „inwestycja”?
Skandal!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI