„Pani syn spowodował wypadek. Pójdzie siedzieć. Może go pani wykupić”

Od wczoraj gliwiccy policjanci prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze w związku z atakiem, po długiej przerwie, oszustów dzwoniących do mieszkańców naszego rejonu. Przyjęto siedem zgłoszeń o próbach oszukania seniorów.

Przestępcy informujący o wypadku drogowym, którego sprawcą miał być wnuk, syn lub córka, próbowali wyłudzić pieniądze na „wykupienie” najbliższych od odpowiedzialności. Na szczęście seniorzy, uświadomieni o zagrożeniu, „pogonili” złodziei.

W środę, 27 stycznia, do gliwickich policjantów zaczęły docierać zgłoszenia dotyczące usiłowań oszustw. Na szczęście były to próby nieudane.

Z mieszkańcami Pilchowic, Świbia i Gliwic kontaktowali się, wykorzystując metodę „na wnuczka”, sprawcy, którzy, w wielkich emocjach i płaczliwym głosem, informowali o wypadku oraz konieczności wykupienia się od odpowiedzialności.

Jak to zazwyczaj w tego typu oszustwach bywa, przestępcy odgrywali telefoniczną sztukę teatralną, mającą zmanipulować i skłonić potencjalną ofiarę do wypłacenia pieniędzy oraz przekazania ich kurierowi. Na szczęście nikt nie dał się nabrać.

Policja otrzymała zgłoszenie o 7 próbach, a do ilu mieszkań rzeczywiście zadzwoniono, zapewne się nie dowiemy. Pamiętajmy o konieczności przypominania seniorom, dodajmy – tym posiadającym stacjonarne telefony, o zagrożeniach. Zadzwońmy do nich szybciej, niż zrobią to oszuści.

Opisanymi sprawami zajmują się już detektywi z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
UczciwaDoBólu
UczciwaDoBólu
1 rok temu

Jaki kraj, tacy oszuści. Czy np. niemieckiemu emerytowi przyszłoby do głowy dawać Policji łapówkę, by kogokolwiek „wykupić”? Szczerze wątpię. Jak myślicie, dlaczego?
😉

Cola
Cola
1 rok temu

Ostatnio po domach kręci się parka udająca rzekome przyrodnie rodzeństwo. Kobita wciska kit, jakoby była przyrodnią siostrą i wymyśla historyjkę o tatusiu, którego bardzo pragnie odnaleźć po latach. Trzeba uważać, bo obydwoje mają gadane i próbują się wcisnąć do chałupy, żeby chociaż spojrzeć na zdjęcie tatusia. Oczywiście nie trzeba nikomu chyba tłumaczyć, co stanie się z kosztownościami w czasie kiedy będziemy szukać aktualnych zdjęć rodzica.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI