spot_img


Czy ubezpieczenie OCP się opłaca?

Prowadzenie działalności przewozowej lub spedycyjnej wiąże się z ogromnymi wydatkami. W takich warunkach każdy przedsiębiorca szuka maksymalnych oszczędności. W efekcie często kompletnie nie myśli się o ubezpieczeniach, które w świetle prawa są nieobowiązkowe. Jednym z nich jest OCP które, choć nie jest wymagane do prowadzenia działalności przewoźnika, tak warto je mieć. Zastanawiasz się, czy opłaca się wydawać pieniądze na tę polisę? Wątpliwości te powinien rozwiać ten artykuł – sprawdź, co sprawia, że warto kupić to ubezpieczenie!

Czym jest i jak działa ubezpieczenie OCP?

Jest to nieobowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, które dostępne jest dla wszystkich firm specjalizujących się w transporcie drogowym. W ramach takiej polisy ubezpieczyciel jest odpowiedzialny za przewożony przez firmę towar. Jak działa?

W sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia lub zniszczenia towaru, przewoźnik byłby pociągnięty do odpowiedzialności, zrekompensowania powstałych szkód. Gdy ma OCP, przejmuje je na siebie firma ubezpieczeniowa, wypłacając odszkodowanie klientowi firmy przewozowej. W efekcie przedsiębiorstwo przewozowe zabezpiecza swoje finanse, zmniejszają ryzyko utraty ich płynności.

Należy tutaj podkreślić, że z racji iż ubezpieczenia te są nieobowiązkowe, istnieją duże możliwości dopasowywania zakresu ochrony do konkretnych potrzeb. Podstawowe pakiety można rozszerzać, a do tego są szerokie możliwości w zakresie ustalania wysokości sumy gwarantowanej.

Ile trzeba zapłacić za OCP?

Nie ma możliwości jednoznacznego określenia, ile kosztuje ubezpieczenie OCP. Wysokość składki jest ustalana indywidualnie na podstawie wielu czynników. Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę np. ilość pojazdów przewoźnika, jego dochody, rodzaj przewożonych towarów czy kierunki transportowe. Do tego bardzo ważna jest wysokość sumy ubezpieczeniowej.

Z tego powodu, aby poznać koszt polisy OCP, należy po prostu skontaktować się z wybranym ubezpieczycielem. Dużo wygodniejszą alternatywą jest skorzystanie z pomocy specjalistów przez internet. Na takich stronach, jak np. UbezpieczenieOnline.com.pl, wystarczy tylko wypełnić odpowiedni formularz i już po krótkiej chwili otrzymuje się zestawienie ofert ubezpieczeniowych z wielu firm.

Co zrobić, aby korzystnie kupić ubezpieczenie OCP?

Ponieważ każdy ubezpieczyciel indywidualnie wylicza wysokość składki, a zakres OCP można dopasować do potrzeb, warto przyjrzeć się wielu ofertom<. Im dokładniej prześwietlisz rynek, tym łatwiej będzie Ci znaleźć polisę stosunkową tanią, ale jednocześnie zapewniającą satysfakcjonujący Cię zakres ochrony.

Możesz samodzielnie kontaktować się z firmami ubezpieczeniowymi, ale szybszym i wygodniejszym sposobem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy brokerów ubezpieczeniowych. Dzięki temu bez wychodzenia z domu zapoznasz się z różnymi opcjami ubezpieczenia i wybierzesz najlepszą.
Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy zaznajomić się z tzw. listą wyłączeń. Są to różnego rodzaju warunki, których wystąpienie zdejmuje odpowiedzialność z ubezpieczyciela w zakresie uszkodzenia lub zniszczenia towaru. Wiele z nich możesz usunąć, dobierając odpowiednie pakiety do polisy, które oczywiście podnoszą jej cenę.

Artykuł powstał we współpracy z firmą, która oferuje korzystne polisy na ubezpieczenia OCP – https://ubezpieczenieonline.com.pl.
materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI