spot_img


Dlaczego coraz częściej firmy leasingują sprzęt IT?

Zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa, coraz częściej decydują się na leasing sprzętu IT. Poznaj powody, dlaczego tak się dzieje oraz poznaj wszystkie zalety, jakie niesie za sobą leasing urządzeń elektronicznych!

Słysząc hasło leasing, zazwyczaj mamy przed oczami samochody. Warto jednak wiedzieć, że w leasing można wziąć dużo więcej niż tylko pojazdy – między innymi sprzęt elektroniczny, do którego zaliczają się komputery, telefonyoraz urządzenia niezbędne do funkcjonowania firmy. Jest to rozwiązanie niezwykle korzystne zwłaszcza dla firm, które do utrzymania pozycji na rynku potrzebują nowoczesnych urządzeń, potrafiącym sprostać dzisiejszym wymaganiom swoich klientów. Dlaczego warto leasingować sprzęt IT i jakie korzyści może przynieść taka forma posiadania sprzętu?

Leasing sprzętu IT – dlaczego to dobry pomysł?

Jak wiadomo mamy takie czasy, kiedy sprzęt elektroniczny szybko traci na wartości. Urządzenie zakupione kilka lat wcześniej staje się często przestarzałe i może nie spełniać wymogów firmy, która wymaga profesjonalnego wyposażenia. Jest to związane z dynamiką rynku oraz rozwojem zaawansowanych technologii, nad którymi czasami ciężko jest nam nadążyć. Leasing sprzętu IT to wyjątkowo korzystna opcja, gdyż w okresie dzierżawy opłacany jest miesięczny abonament za urządzenie, które ponadto w firmie często zarabia sam na siebie. Jest to najlepszy sposób na pozyskanie sprzętu nowej generacji na korzystnych warunkach oraz bez konieczności kupowania go na własność.

Leasing sprzętu IT, obejmuje między innymi:
• laptopy, desktopy, monitory,
• oprogramowanie, stacje graficzne, serwery,
• urządzenia sieciowe, plotery, projektory,
• drukarki, kopiarki,
• smartfony, tablety, centrale telefoniczne.

Przedsiębiorstwo, które decyduje się na leasing sprzętu IT może zyskać wiele korzyści. Przede wszystkim, procedura ta wiąże się z ograniczeniem wydatków, a także wzmocnienie swojej pozycji wśród konkurencji, dzięki wykorzystaniu sprzętu najnowszej generacji. Jest to także duża wygoda dla osób na co dzień korzystających z urządzeń, co ostatecznie wpływa na wydajność podczas wykonywanej pracy.

Leasing sprzętu IT – jakie ma zalety?

Leasing operacyjny to najczęściej wybierana opcja przez właścicieli działalności gospodarczej, którzy w ten sposób pozyskują niezbędny do pracy sprzęt IT. Do jego zalet można zaliczyć przede wszystkim niższy koszt, a także prostsze procedury niż w przypadku zaciągania kredytu na ten cel. Firmy leasingowe, w porównaniu do banków, nie posiadają tylu formalności, więc cała procedura trwa znacznie krócej i jest finalizowana często jeszcze tego samego dnia.

Plusem leasingu sprzętu IT jest również brak potrzeby inwestycji firmowych środków z góry. Dzięki temu fundusze mogą zostać przeznaczone na inne cele związane z rozwojem przedsiębiorstwa. Raty są na tyle przystępne, że zazwyczaj są bez problemu pokrywane z zysków, na jakie w ciągu miesiąca zapracowują leasingowane sprzęty.
Decydując się na leasing operacyjny sprzętu IT, można liczyć się także z korzyściami podatkowymi. Raty leasingowe oraz pozostałe opłaty, stanowią bowiem koszt uzyskania przychodu. Rozliczanie amortyzacji sprzętu pozostaje po stronie firmy leasingowej, który według zawartej umowy, wciąż pozostaje jego prawnym właścicielem.

W przypadku przedsiębiorstw, których księgi nie podlegają badaniu, leasing operacyjny nie wlicza się do aktywów bilansowych. Oznacza to więc dodatkowo korzyści bilansowe, wpływające bezpośrednio na pozytywny stosunek zysku do wartości aktywów. Nie jest to również forma widniejąca jako zobowiązanie w bilansie, dlatego nie wywiera wpływu na zadłużenie do kapitału własnego firmy.

Jeśli szukasz dobrej oferty na sfinansowanie sprzętu IT, w tym również oprogramowania – koniecznie sprawdź ofertę https://vleasing.pl.
materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI