Dawid Kwiatkowski, Mrozu i Agnieszka Chylińska w Gliwicach

Dzień otwarty Hali Gliwice, festyn o okazji Dnia Dziecka i plenerowy koncert gwiazd polskiej muzyki – przed nami kolejny weekend pełen atrakcji.

W najbliższą sobotę, 30 maja, kilkuset szczęśliwców, którzy zgłosili swój udział w Dniu Otwartym Hali Gliwice, będzie miało okazję zobaczyć obiekt „od środka”. Po placu budowy oprowadzać będą przedstawiciele wykonawcy, którzy opowiedzą o przebiegu prac. Zwiedzaniu hali towarzyszyć będzie sympatyczna impreza dla małych i dużych, organizowana na terenie pobliskiego Parku Chrobrego. Od godz. 12.00 do 18.00 zapraszamy wszystkich gliwiczan na Festyn z okazji Dnia Dziecka!

Teren imprezy zostanie podzielony na kilka stref. W pierwszej – pokazowej – szykują się występy taneczne i akrobatyczne, konkursy i zabawy. W części rekreacyjnej czekać będzie laserowy labirynt, fotobudka, ciuchcia i miasteczko małych odkrywców, w którym będzie można pomalować sobie twarz w fantazyjne wzory, złowić złotą rybkę czy spróbować sowich sił na bajkowym torze przeszkód. W trzeciej strefie – astronomicznej – pojawią się plenerowe planetarium, stanowiska kosmicznej wirtualnej przestrzeni, symulacji lotów kosmicznych i poszukiwania meteorytów. Będą też gry o tematyce kosmicznej i dmuchańce.

Natomiast w niedzielę będziemy świętować koncertowo. A co? 25-lecie samorządności w Polsce.

Przypomnijmy, że 8 marca 1990 roku, Sejm uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym. Wkrótce potem – pod koniec maja – odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory samorządowe. Otworzyło to drogę do tego, by to obywatele sami decydowali o sprawach, które ich dotyczą. Tak zaczęła odradzać się w naszym kraju samorządność. Jej jubileusz uczcimy w Gliwicach koncertowo – 31 maja na Placu Krakowskim.

Jako pierwszy na plenerowej scenie wystąpi Dawid Kwiatkowski – jeden z największych nastoletnich fenomenów muzycznych ostatnich lat. Kwiatkowski zaczął od nagrywania coverów i wrzucania ich do internetu. Kiedy osiągnął sukces i zdobył rzesze oddanych fanek, zgłosiła się do niego wytwórnia z gotowym kontraktem płytowym. W Gliwicach wokalista będzie promował swój kolejno złoty („9893”) i platynowy („Pop & Roll”) album.

Po nim na scenę wyjdzie Łukasz „Mrozu” Mróz – producent muzyczny i popularny piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B. W jego utworach można doszukać się również elementów hip-hopu i reggae. Jest znany z wpadających w ucho hitów, takich jak „Rollercoaster”, „Femme fatale” czy „Poza logiką”.

Gwiazdą wieczoru będzie natomiast Agnieszka Chylińska – artystka, której nie trzeba specjalnie przedstawiać. Przed laty podbijała listy przebojów i serca fanów jako demoniczna, drapieżna i buntownicza wokalistka rockowego zespołu O.N.A. Teraz znakomicie sprawdza się w klubowych i popowych klimatach muzycznych, a jej cięte uwagi i trafne pointy stały się znakiem rozpoznawczym kolejnych edycji telewizyjnego programu „Mam talent”.

Początek koncertów – godz. 18.00. Wstęp jest wolny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nati
Nati
8 lat temu

A o której Aga wystąpi?? Bo nie ukrywam,że się tam wybieram ze względu na nią 🙂

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI