Dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej najlepiej kupuj w sklepie

Nie daj się nabrać i nie kupuj drogich dekoderów do odbioru telewizji cyfrowej.

W poniedziałek, 22 kwietnia wyłączone zostaną analogowe nadajniki sygnału telewizyjnego w północnej części województwa śląskiego, a 20 maja w środkowej, co zakończy proces cyfryzacji w naszym regionie. Apelujemy o rozwagę, aby przy tej okazji nie paść ofiarą oszustów. Wykorzystują oni każdą nadarzającą się okazję do wyłudzenia pieniędzy. Zobaczyli w tym doskonałą okazję do nbrania w szczególności osób starszych i mało znających się na zagadnieniach technicznych. Odwiedzając ich mieszkania, próbują sprzedawać różne urządzenia lub po znacznie zawyżonych cenach.

Cyfryzację próbują również wykorzystywać nieuczciwi przedstawiciele różnych płatnych dostawców sygnału telewizyjnego, starając się wymusić podpisanie umowy, jako rzekomo najlepszego, czy wręcz jedynego sposobu na dalsze oglądanie programów.

Przypominamy, że oferta naziemnej telewizji cyfrowej jest bezpłatna, a nowy dekoder, czy antenę można już kupić za kilkadziesiąt złotych w każdym ze sklepów ze sprzętem RTV

Pod numerem telefonicznym bezpłatnej infolinii 800 007 788 można również otrzymać niezbędną pomoc w postaci np. informacji o dostosowaniu swojego odbiornika telewizyjnego do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego. Wszelkie niezbędne informacje na temat cyfryzacji telewizji naziemnej dostępne są również na stronie internetowej cyfryzacja.gov.pl.

Należy również podkreślić, że cyfryzacja telewizji naziemnej nie ma też żadnego wpływu na usługi rozpowszechniane przez operatorów telewizji kablowych czy platform satelitarnych. Osoby odbierające taki sygnał, nawet na starych telewizorach, nie muszą się o nic martwić. Sygnał telewizyjny będzie do nich dostarczany nadal za pośrednictwem posiadanych już przez nich urządzeń, nawet po wyłączeniu naziemnych nadajników analogowych.

Policja prosi o przekazywanie wszelkich informacji o osobach które zachęcają do kupna cyfrowego dekodera niewiadomego pochodzenia lub zmuszają do zawarcia różnych umów. Nie dajmy się oszukać. Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy ich do domu, a jeśli będą nachalni, natychmiast dzwońmy do najbliższej jednostki policji pod numer 997 lub 112.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
t1974
t1974
10 lat temu

kto jeszcze używa takiego źródła sygnału?

Nick
Nick
10 lat temu

TVP powinna każdemu chętnemu dać dekoder za darmo.W przeciwnym wypadku jest podstawa do niepłacenia abonamentu.Mam „stary” telewizor nie mogę oglądać TV.Nie oglądam nie płacę.

glos prawdy
glos prawdy
10 lat temu
Reply to  Nick

Abonament to głupota. Ja mam np telewizor tylko dla konsoli i co też mam płacić bo w każdej chwili mogę oglądać telewizję? A zresztą Polsat, TVN, Puls i inne nic nie dostają z abonamentu, a jakoś sprawniej funkcjonują.

marek
marek
10 lat temu

testy większości tunerów dvb-t można zobaczyć na http://www.ntvc.pl, warto się zapoznać przed zakupem

normalny
normalny
10 lat temu

sklepy z dekoderami powinny was po rękach całowac za taką reklamę 😀

urywaczgwintów
urywaczgwintów
10 lat temu

Sąd Najwyższy swego czasu orzekł o ile dobrze pamiętam, że abonament jest za posiadanie telewizora a nie za oglądanie telewizji (z Bożej łaski) publicznej, a więc jeśli dobrze zrozumiałem to legalnie bez abonamentu można oglądać telewizję na komputerze, komórce, monitorze, projektorze, podrzućcie jeszcze parę pomysłów.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI