r e k l a m a

spot_imgspot_img

Dlaczego Neumann podnosi ceny m.in. za baseny, czy Palmiarnię? Bo radni go upoważnili

Dlaczego prezydent Gliwic Adam Neumann mógł samodzielnie podjąć decyzję o podwyżkach cen biletów na gliwickie baseny, nad jezioro w Czechowicach, czy do Palmiarni? Otóż pozwolili mu na to niektórzy radni.

W 2020 roku Rada Miasta Gliwice podjęła uchwałę w sprawie upoważnienia Prezydenta Miasta Gliwice do ustalania wysokości cen i opłat za korzystanie z miejskich obiektów i urządzeń użyteczności publicznej.

Właśnie dlatego Adam Neumann może sam ustalać ceny m.in. na basenach w Gliwicach. Przypomnijmy, że zaserwował mieszkańcom sporą podwyżkę. Bilet wstępu nad jezioro w Czechowicach będzie kosztował nawet 100% więcej. Podrożały też wejściówki na baseny i do Palmiarni. Więcej na ten temat napisaliśmy w artykule: Prezydent Gliwic wprowadza gigantyczne podwyżki za Czechowice, baseny, Palmiarnię.

Jednak nie wszyscy radni chcieli wyrazić zgodę na to, by prezydent mógł sam ustalać wysokość opłat. Za tym, by Neumann miał takie kompetencje głosowało 14 osób, przeciw było 10, a jeden radny wstrzymał się od głosu.

Upoważnienie prezydentowi przyznali: Leszek Curyło, Piotr Gogoliński, Michał Jaśniok, Marcin Kiełpiński, Krzysztof Kleczka, Stanisław Kubit, Tadeusz Olejnik, Ewa Potocka, Marek Pszonak, Krystyna Sowa, Janusz Szymanowski, Jacek Trochimowicz, Grażyna Walter-Łukowicz, Paweł Wróblewski.

Co sądzicie o tak gigantycznych podwyżkach? Dołączcie do dyskusji na Facebooku!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 lat temu

BEZradni podnieśli sobie prawie jednogłośnie o 100% wynagrodzenia to teraz muszą iść za ciosem. Co się dziwisz Dziwisz?

Largo
Largo
2 lat temu
Reply to  Covid

Prezydent także se podniósł.

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

Mam dziwne wrażenie, że ta kadencja obfituje w przypadki Jasia Fasoli.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI