r e k l a m a


Prezydent Gliwic wprowadza gigantyczne podwyżki za Czechowice, baseny, Palmiarnię

Adam Neumann, prezydent Gliwic, zdecydował się na ogromne podwyżki cen biletów wstępu m.in. nad jezioro w Czechowicach, do Palmiarni, czy na baseny.

Tak gigantycznych podwyżek – nawet o 100% w przypadku biletu na Czechowice – chyba nikt się nie spodziewał. Adam Neumann wprowadza jednak spore korekty w cennikach. Gliwiczanie zapłacą dużo więcej.

Do tej pory bilet jednorazowego wstępu na kąpielisko w Czechowicach (w sezonie kąpielowym) kosztował 3 złote, ale Adam Neumann zaserwował mieszkańcom podwyżkę o 100%. Teraz dorosły za bilet zapłaci 6 złotych. Natomiast jeśli będzie posiadał Gliwicką Kartę Mieszkańca (GKM) to 5 zł. Dzieci, młodzież szkolna do 16. roku życia nadal nie będą płaciły za wstęp.

W Czechowicach podrożeje też najem domków. Obecnie za dobę w domku czteroosobowym typu „A” trzeba zapłacić 80 zł, ale prezydent Gliwic podniósł ceny do 140 zł! Za wypoczynek w innych domkach również zapłacimy dużo więcej np. 224 zł zamiast dotychczasowych 160 zł.

Ustawienie namiotu 1-2 osobowego kosztowało 20 zł, a teraz prezydent zażądał 25 zł. Rozbicie namiotu 3-4 osobowego to koszt 40 zł (wcześniej 30 zł), a namiotu więcej niż 4 osobowego 55 zł (obecnie 40 zł) za dobę.

Podrożeją też parkingi, wynajem miejsca do grillowania itd. Cały cennik w Czechowicach zamieszczamy tutaj.

Droższe kryte baseny w Gliwicach

Prezydent Gliwic zdecydował się też na podniesienie cen biletów na gliwickie baseny Delfin i Mewa. Do tej pory osoba dorosła płaciła 10 zł za pierwszą godzinę, teraz zapłaci 15 zł (12 zł z GKM). Dzieci w wieku od 3 lat, uczniowie
i studenci w wieku do 24 lat płacili dotychczas 7 zł, teraz 10 zł (8 zł z GKM).
Pełny cennik basenów Mewa i Delfin zamieszczamy tutaj.

basen olimpijczyk700
Prezydent Adam Neumann serwuje mieszkańcom podwyżki cen biletów na gliwickie baseny

Drożej również na pływalni Olimpijczyk

Podwyżki cen biletów nie ominęły gliwickiego Olimpijczyka, który mieści się przy kąpielisku leśnym. Do tej pory dorośli płacili 11 zł za pierwszą godzinę, a teraz 17 zł (13,5 zł z GKM). Dzieci w wieku od 3 lat, uczniowie i studenci w wieku do 24 lat płacili 8 zł, a teraz będą musieli wyłożyć 12 zł (9,50 zł z GKM).
Pełny cennik pływalni Olimpijczyk zamieszczamy tutaj.

Wyższe ceny w Palmiarni w Gliwicach

Wielu mieszkańców uwielbia spędzać czas wśród zieleni. Niestety, wstęp do gliwickiej Palmiarni będzie teraz droższy. Do tej pory bilet wstępu dla dorosłych kosztował 10 zł, a wkrótce będzie kosztował 15 zł (12 zł z GKM). Bilet wstępu ulgowy (dzieci od 3 roku życia, uczniowie, studenci do 24 roku życia, emeryci i renciści) kosztował 6 zł, a teraz 9 zł (7 zł z GKM). Więcej zapłacą też osoby wykonujące profesjonalne zdjęcia okolicznościowe w Palmiarni – 150 zł zamiast 100 zł.
Pełny cennik Palmiarni w Gliwicach zamieszczamy tutaj.

Co sądzicie o tak gigantycznych podwyżkach? Dołącz do dyskusji na Facebooku!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
p0lskaDlaP0lakow
p0lskaDlaP0lakow
2 lat temu

XDDDD jak dał 15 to już mógł zaokrąglić do 20 stary i****l. Niezła zachęta dla ludzi którzy chcą aktywnie spędzać czas. Bez karty multisport się nie opłaca tam wchodzić

Miki
Miki
2 lat temu

A kto powiedział że ma się opłacać???

Marta
Marta
2 lat temu

Najgorszy z możliwych wyborów prezydenta- podniósł opłatę za żłobki, za śmieci, za wszystko podnosi i najważniejsze że sobie pensję podniósł do 20 tysięcy miesięcznie!!!!!! ostatnia kadencja jego i jego świty!!!!!!!

grzesioH
grzesioH
2 lat temu
Reply to  Marta

Tak lud wybrał to tak ma

Greg
Greg
2 lat temu
Reply to  grzesioH

Z ramienia PO,a to partia złodziei

Tomek
Tomek
2 lat temu
Reply to  Greg

Pisiory to dopiero kradną.

Miki
Miki
2 lat temu
Reply to  Marta

Przyjdzie następny też wszystko podniesie i pensje też sobie podniesie a ty jak zawsze będziesz narzekać.
Te stanowiska są bezkarne a obywatel nie ma wpływu na to co sobie czy ten czy przeszly czy przyszły sobie wyprawia.

Brak słów
Brak słów
2 lat temu

Tylko jego i radnych będzie stać na te baseny. Kto na niego głosował?

Emotik
Emotik
2 lat temu
Reply to  Brak słów

Jak to kto? Pelo😉

Tomek
Tomek
2 lat temu
Reply to  Brak słów

Ciemny lud …

Ronbert
Ronbert
2 lat temu

Won do piekła

Kaszka
Kaszka
2 lat temu
Reply to  Ronbert

Urwo wściekła

Droniarz
Droniarz
2 lat temu

A kiedy jakieś „niezależne ” media napiszą o tym że UM Gliwice zleca SYNOWI prezydenta Neumanna robienie zdjęć z drona? Czy to jest zgodne z prawem?

Jojo
Jojo
2 lat temu
Reply to  infogliwice

I co to za odpowiedź? Stary widocznie promuje synka póki może. A zdjęcia synka nie są najgorsze. Ale wy itne też nie są.

Miki
Miki
2 lat temu
Reply to  infogliwice

Twój przedmówca nie ma na myśli tego że czy to tajemnica czy nie – tylko dlaczego zleca to swojemu synalkowi bo o tym to chyba w tym biuletynie nie napisali.
Ale powinni napisać tak: …zdjęcia robi syn prezydenta ponieważ jest jedynym w Gliwicach który potrafi takie zdjęcia wykonywać i posiada specjalnego drona jedynego w xalych gliwicach ktory takie zdjęcia moze robic….
I byłby święty spokój.

Tomek
Tomek
2 lat temu
Reply to  Miki

Inteligentny obywatel sam do tego dojdzie .

Tomek
Tomek
2 lat temu
Reply to  Droniarz

Podnieść stawkę dronowi ..

Covid
Covid
2 lat temu

od ponad dekady a może i dwóch nie jeżdżę na te obiekty…nie wiedzieć czemu a mam blisko, bo po drodze gdzie jeżdżę często.

Niech podwyższają dalej, atrakcje tak dobre że WOLĘ konkurencję z dalsza i nie po drodze, co jest ze mną nie TAK 😀 i rodzina oraz znajomymi z otoczenia, nie te kręgi pewno.

ART
ART
2 lat temu
Reply to  Covid

Covid ty jak byś napisał coś po naszemu to byś chyba nie przeżył…Co za bełkot

Greg70
Greg70
2 lat temu

Panie Neumann, DZIĘKUJEMY. Zapamiętamy przy kolejnych wyborach.

Wiech
Wiech
2 lat temu

Jak mu dali 100 % podwyżki, to się rewanżuje 100 % podwyżką dla innych 🙂

Papa
Papa
2 lat temu

Inflacja 11% to koszty utrzymania basenu też większe. W paniowkach takie ceny były już rok temu .Jak chcecie narzekać na cene palmiarni to jedzcie do innego miasta. Ceny są Ok tylko my za mało zarabiamy. I tyle.

Miki
Miki
2 lat temu
Reply to  Papa

Zaraz zaraz ale przecież zarobki też poszły do góry. To przecież podatki odprowadzane z zarobków automatycznie też są większe. Czyli do miasta trafiają większe pieniądze. A skoro płacimy więcej za np wodę podatki od nieruchomości są wyższe a baseny nie zostały wybudowane z prywatnych pieniędzy prezydenta i są własnością miasta czyli wspólnym dobrem obywateli to ni jak się te podwyżki kupy nie trzymają.

Miki
Miki
2 lat temu

I bardzo bardzo dobrze.
Proponuję jescze Panie prezymlecie wprowadzić ulgę dla ukrainców a najlepiej żeby mieli za darmo – bo przecież oni tacy biedni i poszkodowani wszystko mają za darmo he to czemu nie baseny

ART
ART
2 lat temu
Reply to  Miki

Oj poniosło cię w tym poście. Jak ci nad głową będą świstać kule i sam uciekniesz(o ile zdążysz ) to zmieni ci się punkt widzenia. Oczywiście nie życzę ci takich wątpliwych atrakcji.Obyś w kluczowym momencie nie ob…ł zbroi kolego

andzrzej
andzrzej
2 lat temu

***** nie prezydent i tyle ,podnoszenie cen na rekreację w czasach gdzie ledwo związać koniec z końcem,a ta karte mieszkańca to se w d-u-p-e niech wsadzi. Od dawna gliwice kroją mieszkańców płatne parkowanie pod domem oplaty za plac zabaw dla dzieci tak właśnie jest na Czechowicach bo musisz zapłacić żeby iść z dzieckiem na plac zabaw.

Damis
Damis
2 lat temu

Za domki 140 to już przesada totalna

Anna
Anna
2 lat temu

Będzie się sam pluskał, bo jego będzie stać.

Ewa
Ewa
2 lat temu

A ile procent podwyższył sobie pensje i pensje radnych? Dobrze, że wkrótce kończy sie jego kadencja.

gliwicjus
gliwicjus
2 lat temu

I tak przez 3/4 czasu pracy basenów są one okupowane przez szkółki, więc może by tak tym szkółkom podnieść ceny i to tak konkretnie, a tych nielicznych indywidualnych zostawić w spokoju?

Mdm
Mdm
2 lat temu

On zawsze był je….ty zachowuje się jak typowy komuch.Dlatego ja na niego nie głosowałem nieudacznik który był w Cieniu poprzedniego prezydenta uczył się jak zarządzać miastem i był na wagarach

Marek
Marek
2 lat temu

Niech się powoli żegna z prezydenturą bo kolejnej kadencji dla niego już nie będzie

UTYLIZOWAC PAJACA
UTYLIZOWAC PAJACA
2 lat temu

niech męda sam tam chodzi

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI