Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną?

Choć o szczoteczkach sonicznych dużo się mówi dopiero od kilku lat, to jednak produkt ten nie jest żadną nowością. Zadebiutował na rynku już w latach 90. ubiegłego stulecia. Od początku było to akcesorium, które wykazywało się wyjątkową skutecznością w czyszczeniu zębów. Obecnie, w związku z dynamicznym rozwojem nowoczesnych technologii, urządzenie to zaskakuje funkcjonalnością i efektywnością działania. Sprawdź już teraz, co powinno Cię skłonić do jego zakupu!

Czym są i jak działają szczoteczki soniczne?

Akcesorium to częściowo przypomina standardowe szczoteczki elektryczne z obrotową główką. W jego rączce ukrywa się pojemna bateria oraz nowoczesna elektronika odpowiedzialna m.in. za sterowanie i obsługę wielu czujników. O tym, że mamy do czynienia z zupełnie innym produktem, świadczy wygląd główki, bardzo zbliżony do tej ze szczoteczki manualnej.

Urządzenie soniczne generuje ruchy oscylacyjne włosia falami dźwiękowymi. Są one dla nas niesłyszalne, ale sprawiają, że główka pulsuje z szybkością dochodzącą nawet do 62 tysięcy ruchów na minutę. Czy to dużo? Szczoteczka elektryczna (obrotowa) rzadko kiedy przekracza 40 tysięcy ruchów pulsacyjnych. Kiedy natomiast myjesz zęby zwykłą, manualną szczoteczką efektywność ta spada do zaledwie 200 ruchów na minutę!

Ponieważ to dźwięk odpowiada za pracę szczoteczki sonicznej, znacząco wydłuża się czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Nie ma tu żadnych silniczków pobierających ogromne ilości energii.  Generowane przez urządzenie fale akustyczne nie tylko wprawiają w ruch włosie. Powodują one także, że znajdujące się w ustach cząsteczki wody wymieszane z pastą zaczynają wibrować. W efekcie myjesz zęby nie tylko fizycznie, dokładnie tam, gdzie główka szczoteczki dotyka do ich powierzchni. Wibruje także płyn dookoła, skutecznie usuwając zanieczyszczenia nawet z trudnodostępnych zakamarków.

Dlaczego warto zdecydować się na szczoteczkę soniczną?

Wiedza na temat zasady działania tego produktu na pewno w żaden sposób nie przekonała Cię do jego zakupu. Powinieneś jeszcze poznać zalety używania szczoteczki sonicznej. Do tych najważniejszych należy zaliczyć:

  • niezwykłą skuteczność mycia zębów – usuniesz resztki pokarmu z najgłębszych zakamarków (szczoteczka soniczna jako jedyna na rynku pozwala na pozbycie się nawet 100% płytki nazębnej!),
  • obecność wielu czujników, które kontrolują, czy użytkownik prawidłowo myje zęby (szczoteczka bezprzewodowo łączy się z aplikacją na smartfonie),
  • automatyczna kontrola czasu mycia zębów, w tym nawet tego, jak długo należy szczotkować poszczególne ich partie,
  • znaczące zmniejszenie ryzyka rozwoju próchnicy i wielu groźnych chorób jamy ustnej,
  • intuicyjna obsługa, szczególnie szczoteczki soniczne Xiaomi są bardzo intuicyjne, a wiele ustawień możemy zmodyfikować np. za pomocą aplikacji mobilnej,
  • długi czas pracy na jednym ładowaniu,
  • niewielkie rozmiary i niska waga,
  • bezpieczeństwo użytkowania – główka nie obraca się, a do tego nie musisz mocno dociskać jej do zębów (szczoteczki soniczne są polecane nawet osobom z nadwrażliwością zębów lub stanami zapalnymi dziąseł, mającym wiele wypełnień czy korzystającym z aparatów ortodontycznych lub protez).

Dobra szczoteczka soniczna do inwestycja na lata

Pamiętaj, że dobrej klasy szczoteczka soniczna nie musi być droga w zakupie. Doskonałym tego przykładem są produkty Oclean, z którymi możesz zapoznać się na stronie https://oclean.pl. Wyposażone w wiele nowoczesnych technologii są proste w obsłudze i skuteczne w swoim działaniu. To także akcesoria wytrzymałe, a więc ich zakup to inwestycja na lata! 

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI