Od 10 października maseczki obowiązkowe wszędzie

Premier Morawiecki ogłosił, że w całej Polsce obowiązywać będzie strefa żółta. Od soboty maseczki wszędzie obowiązkowe!

Od 10 października w strefie żółtej, czyli w całej Polsce, wprowadzony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych także na wolnej przestrzeni.

W zgromadzeniach lub imprezach udział może wziąć maksymalnie do 75 osób. Na konferencjach, wystawach czy lokalach gastronomicznych obowiązuje limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe. W siłowniach limit wynosi jedną osobę na siedem metrów kwadratowych.

W strefie czerwonej podtrzymany zostaje nakaz noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych. Dodatkowo lokale gastronomiczne będą mogły działać tylko do godziny 22 z wyjątkiem dostaw żywności i produktów wydawanych na wynos. Tak jak wcześniej w zgromadzeniach czy uroczystościach brać udział może maksymalnie 50 osób. W transporcie publicznym może być zajętych do 50 proc. liczby miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących (połowa miejsc siedzących musi być pusta). W strefie czerwonej obowiązuje też zakaz organizowania targów, kongresów, zawieszona zostaje działalność sanatoriów czy parków rozrywki. W kościołach i obiektach religijnych dopuszczalne jest 50 proc. obłożenie budynku.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
2 lat temu
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI