Do kogo trafi najważniejsza gliwicka nagroda? Prezydent zdecydował

Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz już wie, kto otrzyma nagrodę „Gliwickiego Lwa”. Oprócz włodarza miasta, decyzję zna tylko niewielkie grono najbliższych współpracowników.

To jedna z najpilniej strzeżonych obecnie tajemnic w mieście. W piątek, 8 stycznia, prezydent Zygmunt Frankiewicz wręczy statuetkę „Gliwickiego Lwa” już po raz dwunasty.

Pamiątkową miniaturę otrzyma osoba, która niezależnie od sytuacji w regionie zarządza z powodzeniem instytucją bądź firmą funkcjonującą na terenie miasta. „Gliwicki Lew” – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Erdmanna Kalidego – jest przyznawany efektywnym liderom firm bądź instytucji działających na terenie Gliwic.

Potrafią oni osiągnąć sukces dzięki swej pasji, wiedzy i zaangażowaniu, częstokroć niezależnie od aktualnej koniunktury ekonomicznej. Laureaci są wybierani przez prezydenta Gliwic osobiście. Nagroda nie ma kategorii, specjalnej kapituły ani komisji konkursowej. Przyznanie jej ma charakter wyłącznie prestiżowy.

Kto tym razem zostanie nią uhonorowany? Przekonamy się już w piątek – w Gliwickim Teatrze Muzycznym, tuż po godzinie 19.00.

Warto przypomnieć, że dotychczas „Gliwickiego Lwa” otrzymali:
– płk Marian JAROSZ, dyrektor 106. Szpitala Wojskowego (2005),
– Elwira DZIEWA, prezes spółki AUTOROBOT STREFA (2006),
– Marian ADAMEK, szef gliwickiego PROFARBU (2007),
– dr inż. Andrzej MEDER, dyrektor Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG (2008),
– Iwona GUZICKA i Elżbieta WIĘCŁAW – założycielki, a obecnie prezes i dyrektor Prywatnego Centrum Edukacyjnego FILOMATA (2009),
– Wojciech WAJDA, prezes zarządu firmy WASKO S.A. (2010),
– Henryk BŁAŻUSIAK, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach (2011),
– Grzegorz KRUPA, prezes zarządu, Piotr POSTAWKA, wiceprezes zarządu i Wojciech SZUMIŃSKI, główny inżynier firmy Flytronic (2012),
– Jacek JĘDRZEJOWSKI, prezes zarządu i Arkadiusz PATRYAS, wiceprezes zarządu spółki Grupa i3D (2013),
– Aleksander Czajka, dyrektor krajowy grupy Plastic Omnium w Polsce (2014),
– Marek Śliboda, prezes firmy Marco (2015).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI