Drogie OC w Gliwicach. Jak płacić mniej za obowiązkowe ubezpieczenie auta?

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w Gliwicach należą do najwyższych w Polsce. W czasie, gdy inflacja w gospodarce rośnie w tempie niewidzianym od ponad ćwierćwiecza, płacenie wysokich składek ubezpieczeniowych jest ostatnim, na czym zależy kierowcom. Warto zatem poznać sposoby na obniżenie cen obowiązkowego OC, z których mogą skorzystać właściciele pojazdów z Gliwic.

Buduj dobrą historię ubezpieczeniową

Właśnie przebieg Twojej polisy w największym stopniu wpływa na jej cenę. W najlepszej sytuacji znajdują się kierowcy, którzy od co najmniej 5 lat rok po roku przedłużają OC i nie mają żadnych szkód na koncie. W takim przypadku można bowiem liczyć na maksymalnie łagodne traktowanie przez towarzystwa ubezpieczeniowe i uzyskanie zniżek na poziomie 60%. Jednocześnie warto pamiętać, że każda, choćby i najmniejsza stłuczka czy kolizja oznacza utratę części wypracowanych bonusów i podwyżkę ceny OC. Polisa drożeje również w razie braku ciągłości jej obowiązywania – wystarczy kilka miesięcy przerwy, aby zniżki zaczęły maleć.

Znajdź najtańszą ofertę

Wielu kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak faktem jest, że OC ma zawsze identyczny zakres działania. To polisa, której warunki są ustalane ustawowo, w związku z czym towarzystwa ubezpieczeniowe muszą się dostosować do odgórnych wymogów. Nie mają prawa do zmiany jakichkolwiek zapisów w umowie, co oznacza, że jest ona wszędzie jednakowa. A jednak mimo to ceny OC bywają bardzo różnorodne – w zależności od towarzystwa składka może być nawet kilkukrotnie niższa lub wyższa! To sprawia, że poszukiwanie najtańszej oferty odgrywa kluczową rolę. Jak ją znaleźć?

Aby zorientować się, w którym towarzystwie kupisz najtańszą polisę, konieczne staje się wyliczenie cen w wielu firmach. Otwierając stronę https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/, możesz to zrobić błyskawicznie, sprawdzając za jednym zamachem stawki obowiązujące w różnych towarzystwach. Identyczne porównanie jest możliwe też u jednego z agentów ubezpieczeniowych, których wielu działa w Gliwicach.

Kup auto z uwzględnieniem cen OC

Ważnym czynnikiem wpływającym na wysokość składki ubezpieczeniowej jest Twój samochód. Najważniejsze znaczenie w tym kontekście ma pojemność silnika – po przekroczeniu 2,0 l należy się liczyć z wyraźnymi podwyżkami OC. Miej to na uwadze, jeśli ostatnie, na czym Ci zależy, to drogie ubezpieczenie.

Unikaj punktów karnych

Czy wiesz, że od niedawna towarzystwa ubezpieczeniowe mają prawo do wglądu w liczbę punktów karnych nałożonych na kierowcę? W związku z tym mogą od niej uzależniać składkę ubezpieczeniową i nakładać wyższe stawki na osoby z dużą liczbą punktów karnych na koncie. Warto zatem ich unikać i jeździć przepisowo, szczególnie że w ostatnim czasie znacząco podrożał taryfikator mandatów, o czym więcej przeczytasz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/taryfikator-mandatow/.

Skorzystaj ze zniżek innego kierowcy

Po co korzystać ze zniżek innego kierowcy? Żeby obniżyć składkę ubezpieczeniową dla siebie. To szczególnie popularne rozwiązanie wśród ludzi młodych, którzy z racji wieku muszą liczyć się z horrendalnie wysokimi cenami OC, nawet jeśli mają już wypracowane upusty za bezszkodową jazdę. Skorzystanie ze zniżek innej osoby oznacza konieczność uwzględnienia jej w dowodzie rejestracyjnym, co z kolei wymaga dopisania jej do umowy kupna-sprzedaży czy na fakturze potwierdzającej transakcję nabycia pojazdu.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI