r e k l a m a


Duża impreza sportowa znów ominie Gliwice. Będzie m.in. w Zabrzu

I tym razem zawodnicy oraz kibice tej dużej imprezy sportowej nie zawitają do Gliwic. Tradycyjnie będą natomiast w Zabrzu oraz Katowicach.

Zaprezentowano trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. – Wyścig zaskoczy wieloma nowościami. Pod względem sportowym będzie bardzo wymagający – mówi Czesław Lang.

Początek zmagań zaplanowano na Lubelszczyźnie. Kolejne biegną przez różne regiony Polski. Szósty etap to niespełna 18-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Katowicach, która na pewno będzie miała wpływ na klasyfikację generalną. Wielki finał, to siódmy odcinek z Zabrza do Krakowa i finisz przy Błoniach. Tam poznamy triumfatora 78. Tour de Pologne UCI World Tour.

W stolicy województwa śląskiego czeka na kolarzy jazda indywidualna na czas na 18-kilometrowej trasie, z dużą ilością odcinków prostych. Przejazd przez zabytkowy Nikiszowiec, meta przy pomniku Powstańców Śląskich.

Start ostatniego etapu 78. Tour de Pologne zaplanowano w Zabrzu. Kolarze przejadą z województwa śląskiego do małopolskiego. Ciekawy etap dla sprinterów, z finiszem na krakowskich Błoniach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
3 lat temu

Za zawieranie tej imprezy sportowej władze miasta Zabrze i Katowice sporo płacą za sam przejazd przez miasto organizatorzy każą sobie słono zapłacić a już meta odcinka czy jakieś odcinki specjalne to dodatkowa kasa

Jan
Jan
3 lat temu

Któż by chciał startować w takim grajdole…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI