Dwa wiadukty na DK88 do remontu

Wkrótce rozpocznie się remont zniszczonego wiaduktu w ciągu DK88 nad torami kolejowymi, to jednak nie wszystko.

20 sierpnia ruszą prace przy modernizacji obiektu w ciągu ulicy Szymanowskiego. Ulica ta stanowi bezpośredni dojazd z ulicy Chorzowskiej do Żernik. Jest ważnym skrótem dla mieszkańców tej dzielnicy jadących w stronę Zabrza i węzła Maciejów na DK88 bez konieczności wyjazdu na obciążoną ulicę Tarnogórską. W ramach prac budowlanych rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni, chodników i dróg na dojazdach, a także elementy konstrukcji wiaduktu.

Przęsło zostanie podniesione, a konstrukcja ustroju nośnego wzmocniona. Postaną nowe wsporniki, wiadukt otrzyma nową płytę pomostową, izolację, chodniki oraz barierki ochronne.

Zakres inwestycji obejmuje również wszystkie prace towarzyszące, w tym: przebudowę dojazdów do obiektu oraz zabezpieczenie lub przebudowę sieci infrastruktury podziemnej i nadziemnej kolidującej z prowadzonymi pracami.

Po wykonaniu przebudowy długość obiektu nie ulegnie zmianie. Szerokość zostanie zwiększona do 9,0 m.

Roboty będą wykonywane przy całkowitym zamknięciu ruchu na obiekcie (ulica Szymanowskiego) i ograniczeniach ruchu pod obiektem na DK88. Prace mają potrwać do końca października. Wykonawcą będzie PRUiM, a koszt remontu to ok. 1,6 mln zł.

Za około miesiąc powinny ruszyć prace związane z całkowitą modernizacją wiaduktu nad torami kolejowymi. Dzięki otwarciu estakady łączącej ulice Portową i Perseusza w końcu będzie możliwe rozpoczęcie prac.

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Banimex”. Remont wiaduktu będzie kosztował około 13,5 mln złotych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
referendysta
referendysta
10 lat temu

Frankiewicz remontuje drogi i mosty? Trzeba go odwołać w referendum 20 września! Jak można remontować drogi? Po co?

hugo boss
hugo boss
10 lat temu
Reply to  referendysta

jak referendyści dojdą do władzy to nie będzie dziur w drogach, nie będzie remontów, nie będzie niczego

Makisson
Makisson
9 lat temu
Reply to  referendysta

Poco to sie nogi noca!

realista
realista
10 lat temu

Tylko bezmozgowcy beda glosowali za odwolaniem Frankiewicza.

Maro
Maro
10 lat temu

albo ja jestem nienormalny albo inni! jak można odwoływać frankiewicza za to że remontuje drogi? to według tych co go chca odwołać źle że remontuje? oni po dziurach chcą jeździć? ja ************

qq
qq
9 lat temu
Reply to  Maro

Powinno się go odwołać nie za remontowanie, tylko za liczbę lat, kiedy tego nie robił i doprowadził do zatkania miasta ze wszystkich stron.

bartek
bartek
10 lat temu

po co remontować ten wiadukt na szymanowskiego? jaki jest sens jak tam mało aut jeździ?

TakiTam
TakiTam
10 lat temu

Fajnie ze bedzie remont tego syfu na DK88 tyle ze nie ma ani slowa o terminach i oczekiwanym stanie wiaduktu po remoncie oraz gwarancjach. Najlepszy bedzie numer jak po remoncie nadal zostanie po jednym pasie dla kazdej ze stron i 40-tka i do tego pewnie jeszcze fotoradar 😛

m.
m.
9 lat temu

I jak tam remont wiaduktu na Szymanowskiego i termin zakończenia? W artykule powyżej jest info, że remont do końca października. Mamy koniec listopada, a końca nie widać. Jak na moje oko, to jeszcze z dwa miesiące to potrwa (jeżeli pogoda pozwoli, bo zbliżają się do betonowania!). Najdziwniejsze jest to, że ja nie będąc budowlańcem od początku wiedziałem, że zakładany termin jest nierealny na wykonanie wszystkich prac. Przypuszczam, że podobnie będzie z wiaduktem przy Portowej – rok na wyburzenie i wybudowanie od podstaw wydaje się być zbyt krótkim okresem. I cena jakaś dziwnie niska. Żeby nie skończyło się ogromnymi kosztami dodatkowymi… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI