spot_imgspot_img


Dwa wypadki z udziałem pieszych

W Gliwicach na Świętojańskiej, na oznakowanym przejściu, potrącono 50-letnią obywatelkę Ukrainy. W Knurowie na ul. Zwycięstwa potrącono dwie nastolatki. Wszystkie poszkodowane trafiły do szpitali. Oba zdarzenia miały miejsce w porze wieczorowej.

Zaczęło się o godz. 16.44, kiedy to powiadomiono o wypadku przy ulicy Świętojańskiej, na wysokości numeru 68. Tu 47-letni kierowca opla vectry potrącił 50-latkę. Ciężko ranną kobietę do szpitala przetransportowało pogotowie, zaś policja przeprowadziła szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Sprawa będzie wyjaśniana przez śledczych z komendy miejskiej.

Jeszcze zanim zakończyły się te czynności, patrol wypadkowo-oględzinowy gliwickiej drogówki został wezwany do kolejnego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. Tym razem przy ulicy Zwycięstwa (na wysokości numeru 45) w Knurowie. W tym przypadku 70-latka jadąca samochodem Kia Picanto potrąciła dwie nastolatki. Dziewczyny w wieku 14 i 17 lat z poważnymi obrażeniami przewieziono do szpitala. Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Policja apeluje do pieszych: decydując się na przejście przez ulicę, zanim postawicie na „pasach” pierwszy krok, musicie mieć pewność, że kierowca was widzi i zwalnia.

„Kierowco! Musisz pamiętać, że masz prawny obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, zbliżając się do przejścia. Szczególnie, powtarzamy – szczególnie, w porze wieczorowo-nocnej, gdy piesi są prawie niewidoczni, m.in. z uwagi na kolory ubrań. Musicie zwalniać” – informuje policja.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 miesięcy temu

pompa dezinformacyjna dobrze działa, „pieszy masz pierwszeństwo” 😀

Polska Policjo udzielaj nadal takich wywiadów i komentuj w ten sposób oraz TAK rozdawaj karne mandaty, bezprawnie ale kto będzie chodził do Polskich Sadów, chyba tylko jabłka i gruszki.

Tomasz
Tomasz
2 miesięcy temu
Reply to  Covid

Już to pisałeś. To, że pieszy jest niewidoczny to prawda. Powinien być nakaz noszenia odblasków, również w terenie zabudowanym. Natomiast doczytaj sobie w końcu przepisy, które obecnie jasno mówią, że to pieszy ma pierwszeństwo i pojazd, zbliżając się do przejścia musi go przepuścić (teoretycznie). Prawda jest też taka, że gdybyśmy wszyscy nie przekraczali prędkości, to też sytuacja wyglądałaby nieco inaczej.

Covid
Covid
2 miesięcy temu
Reply to  Covid

minusjerzy wiedzo co czynio 😀
Znając PRAWO jak Policja z Polski XD

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI