r e k l a m a

spot_imgspot_img

Dziecko było w bardzo złym stanie. Rodzicie głodzili dziewczynkę?

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Gliwic otrzymali zgłoszenie od pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Z treści zgłoszenia wynikało, że OPS został powiadomiony przez przychodnię lekarską o tym, że rodzice 7-miesięcznego dziecka unikają szczepień i badań kontrolnych. Jak się okazało, podejrzenia były słuszne, 7-miesięczna dziewczynka trafiła do szpitala z podejrzeniami nieprawidłowego rozwoju psychoruchowego, niedoboru wagi i wzrostu.

Po godzinie 12 do komisariatu na ul. Plebańskiej zadzwoniła pracownica z Ośrodka Pomocy Społecznej, przekazała, że znajduje się pod mieszkaniem, w jednym z bloków na Osiedlu Sikornik w Gliwicach. Z informacji, jakie przekazała, Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał z przychodni lekarskiej informację, że dziecko nie było poddane obowiązkowym szczepieniom oraz innym badaniom. Przekazała również, że rodzina unika kontaktu z pracownikami pomocy społecznej, często zmieniają miejsce zamieszkania.

Policjanci i pracownica OPS, po ustaleniach, zdołali dotrzeć do pary. Mieszkanie, w którym przebywali, było schludne i czyste.

Co do podejrzeń o stan zdrowia dziecka okazało się, że podejrzenia przychodni były trafne. Wspólnie zastali 7-miesięczne dziecko oraz jego rodziców. Nie posiadało ono żadnych widocznych obrażeń, było zadbane, jedyne podejrzenia wzbudzał fakt, że było ono wychudzone. Wezwani na miejsce ratownicy pogotowia medycznego podjęli decyzję o przewiezieniu dziecka do Gliwickiego Centrum Medycznego. Po sprawdzeniu pary w systemach policyjnych policjanci ustalili, że 30-letni ojciec dziecka jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 4 miesięcy, natomiast za 21-letnią matką, wydany jest nakaz aresztowania na okres 28 dni. Ojciec dziecka został przewieziony do Aresztu Śledczego w Gliwicach, natomiast matka czeka na transport do Zakładu Karnego dla kobiet.

Lekarze po przebadaniu 7-miesięcznej Lenki, podejrzewają u niej nieprawidłowy rozwój psychoruchowy, niedobór wzrostu, masy ciała oraz wygłodzenie.

Dziecko poddawane jest dalszym badaniom, teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

Rodzice mogą odpowiedzieć za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania Szulc
6 lat temu

Patologia nic więcej

Piotr Wielebny
6 lat temu

Proponuję dodać kolejne 500+.

obserwator cyrku
obserwator cyrku
6 lat temu
Reply to  Piotr Wielebny

Na pierwsze dziecko nie dają 500+

Magda Bazarewicz
6 lat temu

To jest przykre….

Zelżunia Chalska
6 lat temu

ważne, że zgodnie z trendami ma Lenka na imię 🙁

Anna Felińska
6 lat temu

Masakra 🙁

Aneta Czernel
6 lat temu

5 lat to za malo ich teraz glodzic przez 5 lat !!!!!

Pawel Neska
6 lat temu

a czy aby rozdawanie pieniędzy pijakom nie miało na celu wyeliminowania głodu w społeczeństwie ?

Barbara Majnusz-potyszka

Nie do pomyslenia karygodne zrobic im to samo nie jestem msciwa ale jezeli chodzi o dzieci i zwierzeta to mi sie od razu scyzoryk otwiera w kieszeni

pz
pz
6 lat temu

dobrze ze przychodnia i mops w pore zareagowaly!a sasiedzi pewnie tradycyjnie woleli nie wiedziec!

Gienia
Gienia
6 lat temu

Dobrze że w tej sprawie udało się uniknąć tragedii. Brawo za odpowiednią reakcję.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI