r e k l a m a


Dziś wieczorem otwarcie autostrady A1 (TV)

spot_img
r e k l a m a

Tę informację podajemy jako pierwsi – dzisiaj wieczorem będzie można już przejechać nowym odcinkiem autostrady A1 od węzła Gliwice-Sośnica do węzła Gliwice-Maciejów.

Właśnie zakończono odbiory techniczne i GDDKiA w godzinach wieczornych odda go do użytku. Odcinek ma długość 6 kilometrów.

Jak poinformowała infogliwice.pl Dorota Marzyńska z GDDKiA nie zaplanowano z tej okazji żadnej uroczystości. Kierowcy będą mogli jeździć autostradą prawdopodobnie od godziny 21.00. Wszystko zależy od tego jak szybko policja upora się z odbiorem oznakowania.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_09/20110930_prezydent_a1.flv” /]
 

Odcinek Maciejów – Sośnica choć ma tylko nieco ponad 6 km kosztował aż 1,1 mld zł. Wszystko przez dwie estakady, osiem mostów, przejścia dla pieszych i specjalne ścieżki dla zwierząt.

Główna estakada ma ponad 1,6 km długości i jest najdłuższa w Polsce. Wykonywano ją metodą nasuwania. Przekracza ona drogę krajową nr 88, rzekę Bytomkę, ulicę Chorzowską, 14 torów kolejowych oraz dwutorową linię tramwajową.

Dla gliwiczan ten odcinek autostrady jest bardzo ważny. Usprawni ruch i odciąży ulicę Pszczyńską. Kierowcy będą mieli bowiem do wyboru kilka innych zjazdów do centrum Gliwic.

Budowany właśnie odcinek autostrady A1 przebiegający od lotniska w Pyrzowicach do granicy z Czechami ma 91-kilometrów Po jego ukończeniu, z Gliwic na czeskie piwo do Ostrawy dotrzemy po 20 minutach.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
arek
arek
12 lat temu

czyli premier nie przyjedzie? a to niespodzianka 🙁

...
...
12 lat temu

phemieh ma gdzies gliwice bo tu i tak na niego zagłosują :/

obiektywnie
obiektywnie
12 lat temu

Czy aby na pewno pierwsi, wcześnie rano było już na katowickiej GW?

gliwice
gliwice
12 lat temu

Od jutra liczymy TIRy na Konstytucji. Niechno będzie chociaż jeden;) Nieomylny przez dwie dekady tłumaczył się, że jak powstanie autostradowy układ dookoła miasta to problem TIRów sam się rozwiąże. No więc oby do jutra:)

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Pamiętacie historię z Dubarkiem który oskarżył Frankiewicza o działanie na własną korzyśc i kupowanie gruntów taniej a sprzedawanie drożej? Dziś każdy odcina kupony z obecności A1 i A4 w Gliwicach, a prezydent został oczyszczony z bezpodstawnych zarzutów. Kto jeszcze kiedyś powie że Frankiewicz nie rozwija miasta ten pacan i *********.

haker
haker
12 lat temu

jechalem – odcinek węzeł gliwice-sośnica – maciejów jest przejezdny.
Swoja drogą, mimo późnej pory, duzo nas było sprawdzajacych jak to działa.

ortografista
ortografista
12 lat temu

daleko widzę las…

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI