r e k l a m a

spot_imgspot_img

Enej, DonGURALesko i Mesajah zagrają w Gliwicach. Znamy gwiazdy Igrów

Igry, czyli Juwenalia Gliwickie coraz bliżej.

Portal infogliwice.pl jako pierwszy dowiedział się kto zagra w Gliwicach w maju. 12 i 13 maja w Gliwicach wystąpią m.in. Enej, DonGURALesko, Mesajah, Lipali, Poligon nr 4, People of the Haze i Lao Che.

Podobnie jak w ubiegłym roku, IGRY odbędą się w Kampusie Politechniki Śląskiej od 9 do 13 maja! Czym w tym roku zaskoczą na studenci Politechniki Śląskiej?

Plan tygodnia jak co roku kryje w sobie co nieco nowości, jak i corocznej klasyki.
Jedną z klasycznych pozycji jest poniedziałkowy Kabareton. Na deskach Sali Teatralnej Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko zagości nowość polskiej sceny rozrywkowej – Grupa Teatralno – Improwizacyjna To mało powiedziane, kabaret Czwarta Fala oraz gwiazda wieczoru – Formacja Chatelet! Informacja o biletach podana zostanie wkrótce.

Wtorek to Finał Boju Akademików – w tym roku na sportowo – Piłkarzyki Full Size. Dla pozostałej części braci studenckiej równolegle na Stołówce Studenckiej, od kilku już edycji Juwenaliów odbywa się będzie Pionek – wieczór gier planszowych. Co roku przyciąga on tłumy graczy, którzy spędzają wieczór w magicznym klimacie. Wstęp dla każdego – darmowy!

Igrowa Środa to dzień, który powstaje dzięki współpracy z Ośrodkiem Sportu Politechniki Śląskiej. Jak co roku żacy od rana ruszą w sportową rywalizację! Oprócz corocznych zawodów, odbędzie się także Akcja Honorowego Krwiodawstwa oraz Dzień Dawcy Szpiku Kostnego. Po całodniowych zmaganiach zrelaksować się będzie można na Łące Igrowej w trakcie Wielkiego Studenckiego Grillowania oraz Pokazu Filmowego. Studenci mieli moc i wybrali Podziemny Krąg oraz Krainę Lodu! A gdy już wszyscy odpoczną i zbiorą siły, nadchodzą najważniejsze dwa dni…

Czwartek jak co roku spowoduje małe utrudnienia – tak to już jest, kiedy władzę nad miastem przejmują studenci!

Prosto z Gliwickiego Rynku, skąd odbierane zostaną Klucze do Miasta z rąk Prezydenta Gliwic, Zygmunta Frankiewicza studenci korowodem ruszą w stronę ulicy Akademickiej, aby tam rozpocząć jedną z największych imprez na Śląsku!

Na rozpoczęcie zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich – PKS, którego poznamy 27 kwietnia w trakcie koncertu finałowego, który odbędzie się, podobnie jak IGRY, na terenie Kampusu Politechniki Śląskiej. Następnie Poligon nr 4, wschodzący zespół rockowo alternatywny, People of the Haze – znani m.in. z Woodstocka oraz sławy polskiej sceny rockowej – Lipali, którzy zaprezentują nam swoją nową płytę oraz gwiazda wieczoru Zespół Lao Che! Dodatkową atrakcją czwartku, jeśli pogoda dopisze – będzie wyrzut kolorów! Jak świętować to z pompą!

W piątek choć na koniec, to organizatorzy nie zwalniają tempa. Na rozpoczęcie zwycięzcy konkursu na Kapelę Gliwicką, później pobujamy się w reaggowym klimacie – zagra dla nas Mesajah, wystąpią także znani z rodzimej sceny, twórcy Wiewiórstocku – Wiewiórka na Drzewie, dodamy trochę rapu – DonGURALesko a na zakończenie wieczorna dawka energii, zespół który podbił stosunkowo niedawno polską scenę muzyczną, znany z takich hitów jak Lily czy Kamień z Napisem Love – zespół ENEJ!
Jak tradycja nakazuje Juwenalia zakończą się odtańczeniem tańca do nieoficjalnego hymnu studentów Politechniki Śląskiej – Tunaka Tun Tun!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
8 lat temu

Poligon nr. 4 <3 Wreszcie grunge'owa muzyka na dużej scenie! Będę na 100%!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI