Europejska Szkoła Liderów IT. Niebawem ruszają zajęcia

Już wkrótce ruszają kolejne zajęcia Europejskiej Szkoły Liderów IT. Dotąd w wykładach wzięło udział 489 uczniów.

Do udziału w warsztatach zaprosiliśmy 127 osób. Z kolei z tej grupy aktywnych, wyłoniliśmy 65 najbardziej utalentowane młode osoby. Wzięły one udział w 6 lokalnych wizytach, odwiedzając innowacyjne gliwickie podmioty z obszaru IT.

Na projekt składa się bezpłatny cykl wykładów, warsztatów tematycznych oraz wizyt studyjnych dla gliwickiej młodzieży z zakresu przedsiębiorczości i biznesu, w tym nt. IT. Dotąd uczestnicy odwiedzili kolejno Park Naukowo-Technologiczny „Technopark Gliwice”, EgzoTech, Future Processing, Gliwicką Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości oraz i3D S.A. Dzięki temu poznali m.in. nowoczesny park maszynowy, dowiedzieli jakie zalety spełniają egzoszkielety; jakie warunki pracy mają najlepsi programiści; w jaki sposób kształcą się przyszli wzornicy odpowiedzialni za design; czy też w jaki sposób technologia wirtualnej rzeczywistości, a konkretnie – tworzenie interaktywnych aplikacji czasu rzeczywistego oraz obsługa zaawansowanych systemów immersyjnej projekcji obrazu stereoskopowego – może praktycznie wzbogacić proces kształcenia, tak jak wykorzystuje to np. ŚUM.

Europejska Szkoła Liderów IT jest nieformalnie kontynuacją VI edycji cyklu szkoleń opartych o strukturę studiów MBA. Dziś wielu uczestników poprzednich edycji projektu z powodzeniem prowadzi własny biznes czy jest liderami różnych zespołów. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby kształcenia młodych liderów oraz zapisy aktualizacji Strategii Rozwoju Miasta Gliwice do 2022r. Głównym celem zadania jest kształtowanie różnych zainteresowań (zwłaszcza IT) oraz kreowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży poprzez edukację (wykłady), praktykę (warsztaty) i wizualizację (wizyty).

Pomysłodawcą Europejskiej Szkoły Liderów (IT) i jego kontynuatorem, jako wykładowca jest Rafał Foit. Z kolei trenerem warsztatów oraz moderatorem wizyt jest Łukasz Andzel.

Honorowym patronem tego zadania od lat jest Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Projekt jest finansowany przez Miasto Gliwice w ramach dotacji na realizację zadania publicznego w dziedzinie „wspierania nauki, edukacji, oświaty i wychowania”.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI