r e k l a m a
spot_imgspot_img

Ferie w Teatrze Miejskim w Gliwicach

Propozycja Teatru Miejskiego w Gliwicach na czas ferii 2019 to zakończone minipokazem warsztaty teatralne i spektakl „Niezwykły lot pilota Pirxa” w reż. Jerzego Machowskiego.

Warsztaty
Zimowa przygoda z aktorstwem. Warsztaty teatralne to świetny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu, przełamanie nieśmiałości, rozwinięcie swoich talentów i poznanie nowych ludzi. Uczestnicy pięciodniowych warsztatów poznają tajniki sztuki aktorskiej i stworzą swój własny minispektakl w nurcie teatru ruchu. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kostrzewa aktorka, choreografka, pedagożka teatru.

Katarzyna gra w spektaklu „Szpak Fryderyk”, reż. Marta Streker dla dzieci w wieku od 5 lat oraz „O Józku, który grał bigbit”, reż. Alina Moś-Kerger, dla starszych widzów.

Od 11 do 15 lutego, w godz. 10.00–13.00, zapraszamy uczestników w wieku 12–16 lat
Od 18 do 23 lutego, w godz. 10.00 – 13.00, zapraszamy uczestników w wieku 7-11 lat

Zajęcia mają charakter cyklu, konieczne jest uczestnictwo we wszystkich dniach warsztatów. Koszt: 100zł/ osoba. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: tel. 503 868 642, e-mail: [email protected]
Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 16.00

„Niezwykły lot pilota Pirxa” wg „Opowieści o pilocie Pirxie” Stanisława Lema

Niezwykły lot pilota Pirxa to teatralna wyprawa w Kosmos. Widzowie zostaną zaproszeni na pokład rakiety, aby towarzyszyć Pirxowi w locie egzaminacyjnym. Od tego lotu zależy czy Pirx zdobędzie uprawnienia pilota-kosmonauty. W przestrzeni kosmicznej czekają go nieprzewidziane. Do zdania egzaminu niezbędna będzie pomoc załogi. Oprócz tytułowego bohatera widzowie poznają szereg zabawnych a czasem groźnych postaci z Ziemi i z Kosmosu.

Spektakl osnuty na motywach zaczerpniętych z opowiadań Stanisława Lema oprócz żywego planu aktorskiego wykorzystuje rozmaite tradycyjne i nowatorskie środki wyrazu, jak np. lalki i multimedia.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI