spot_img

Festiwal Nauki w Gliwicach już w poniedziałek

Czy nauka musi być nudna? Oczywiście, że nie!

By to udowodnić uczniowie ZSO 8 na osiedlu Kopernika w Gliwicach zabiorą nas w podróż po świecie badań, eksperymentów gier i zabaw edukacyjnych.
To wspólne odkrywanie tajemnic świata oraz szukanie rozwiązań naukowych a także możliwość poznania nowoczesnych technologii i rozwiązań technicznych sprawią, że nauka stanie się prosta i fascynująca.

Impreza przeznaczona jest dla wszystkich. Dla małych i dużych, dla najmłodszych i tych starszych, dla tych co kochają eksperymentowanie ale również tych którzy lubią zabawę.

W programie:
Pokazy doświadczeń w odsłonie wyjątkowych gości z Instytutu Fizyki Politechniki Śląskiej
Szalona rozrywka – gry i zabawy dla najmłodszych
Barwny świat chemii
Biologiczne QUI PRO QUO
Wirtualna rzeczywistość
Symulator jazdy
Pokazy fryzjerskie
Zbuduj swojego robota – LEGO MINDSTORMS – warsztaty
Bob Budowniczy – warsztaty modelarskie
Mobilne Planetarium
Profesjonalne warsztaty fotograficzne
Fotobudka
Magia matematyki
W drodze na szczyt – interaktywny pokaz ekwipunku himalaistów
I Ty możesz zostać dziennikarzem!
English is fun! Warsztaty językowe
Wirtualne projektowanie budowy komputera.
Gry planszowe – jak spędzać wolny czas bez komputera

Organizatorzy: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

  1. Mogliby jeszcze zorganizować warsztaty z parkowania, „kierowcy” zajęli sobie chodnik niczym parking i to pomimo faktu że dla imprez organizowanych przez ZSO (czy to w budynkach ZSO czy na Arenie Lekkoatletycznej) parking znajduje się koło Olimpijczyka a do szkoły prowadzi oświetlona, wysypana ścieżka przez zagajnik.
    DLA PRZYPOMNIENIA
    Art. 47.
    1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

    na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
    szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
    pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
    2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

WASZYM ZDANIEM

Napisz komentarz
Wpisz swoje imię

reklamaspot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI